Trwa ładowanie...

Na to idą 2,7 mld zł. "Wstydziłbym się takie głupoty opowiadać"

W tegorocznym budżecie rząd przeznaczył nie dwa, jak w poprzednich latach, ale blisko trzy miliardy złotych na działalność TVP i Polskiego Radia. Część tych pieniędzy pochłania produkcja programu "W tyle wizji", w którym ostatnio szydzono z "głupot" wypowiadanych przez posłankę PO i "jego ekscelencji" Donalda Tuska. A wszystko to okraszone kuriozalnymi efektami wizualnymi.

Krzysztof Feusette nazwał Tuska "jego ekscelencją"Krzysztof Feusette nazwał Tuska "jego ekscelencją"Źródło: TVP Info
d14jz57
d14jz57

Sytuacja, o której mowa, miała miejsce w TVP Info w sobotę 28 stycznia. Krzysztof Feusette i Stanisław Janecki tuż przed godz. 22 "przeanalizowali" mowę posłanki Moniki Wielichowskiej z PO, która mobilizowała koleżanki i kolegów z partii do działania.

- Platforma Obywatelska zawsze była, jest i będzie partią wolności. Jesteśmy ugrupowaniem, które chce, by Polska była praworządna, obywatelska, tolerancyjna, europejska, przyjazna, uśmiechnięta i przede wszystkim życzliwa. Taka będzie. Przed nami ważne miesiące, kampania i wybory, czeka nas bardzo dużo pracy. Przed nami dużo ciężkiej harówy, jak mówi przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk - mówiła Wielichowska, podczas gdy w TVP Info nałożono na to nagranie serduszka, uśmieszki, rysunkowe słońce i misia posyłającego buziaka. Na to idą 2,7 mld zł z podatków.

W tegorocznym budżecie rząd przeznaczył nie dwa, jak w poprzednich latach, ale blisko trzy miliardy złotych na działalność TVP i Polskiego Radia. Część tych pieniędzy pochłania produkcja programu "W tyle wizji", w którym ostatnio szydzono z "głupot" wypowiadanych przez posłankę PO i "jego ekscelencji" Donalda Tuska. A wszystko to okraszone kuriozalnymi efektami wizualnymi."W tyle wizji", 28.01.2023 TVP Info
"W tyle wizji", 28.01.2023Źródło: TVP Info

Posłanka Wielichowska dalej głosiła, że "najważniejszą wartością Platformy Obywatelskiej stanowią ludzie. To wy, kochani, drogie koleżanki i koledzy. Ludzie, którym nie jest wszystko jedno".

d14jz57

- Bardzo ładnie pani Wielichowska przywołała nazwisko Donalda Tuska. Prawda? Czyli pamięta, kto rządzi. Natomiast zaraz to wszystko popsuła, bo powiedziała: "Wy jesteście największym skarbem Platformy". Wy. Czy był na sali Donald Tusk? - komentował Krzysztof Feusette w studiu TVP Info. - Wy, towarzysze - dorzucił Stanisław Janecki, a Feusette przytaknął.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mosty między księciem Harrym i jego rodziną są już spalone?

- Ale jeśli tak się mówi, że ludzie są skarbem, a nie on, jego ekscelencja, no to można sobie troszeczkę ten numerek na liście obciachać - ironizował Feusette.

d14jz57

Janecki poszedł o krok dalej i wypalił prosto z mostu, że on "wstydziłby się takie głupoty opowiadać ludziom". - Po to się idzie do polityki, żeby jakąś treść przekazać ludziom. Co to było, koncert życzeń czy jakaś potańcówka w remizie, że trzeba było zagaić? - drwił jeden z gospodarzy "W tyle wizji".

"W tyle wizji", 28.01.2023 TVP Info
"W tyle wizji", 28.01.2023Źródło: TVP Info

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o prawdopodobnie najlepszym serialu 2023 roku (sic!), załamujemy ręce nad Złotymi Malinami i nominacjami do Oscarów, a także przeżywamy rozstanie Shakiry i Gerarda Pique. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14jz57
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14jz57