Trwa ładowanie...

Mogliście przegapić ten detal. To łączy "Ród smoka" z "Grą o tron"

"Ród smoka" to bez wątpienia jeden z największych seriali tego roku, czego dowodem jest jego rekordowa, pod względem oglądalności, premiera. W pierwszym odcinku nie zabrakło odwołań do "Gry o tron". Jednym z najciekawszych jest obecność sztyletu, który odegrał kluczową rolę w głównej serii.

"Ród smoka" powiązany jest z "Grą o tron" na różne sposoby"Ród smoka" powiązany jest z "Grą o tron" na różne sposobyŹródło: fot. mat. pras.
d3rx1v0
d3rx1v0

Po trzech latach oczekiwania fani "Gry o tron" 21 sierpnia (w Polsce dzień później) mogli wreszcie obejrzeć "Ród smoka", która skupia się na historii rodu Targaryenów. Widzowie zobaczą, w jaki sposób przodkowie Daenerys, matki smoków, utracili mocarstwo. Dość powiedzieć, że pierwszy odcinek prequela nie zawiódł pod względem mocnych wrażeń - oglądaliśmy różne knowania, walki na śmierć i życie czy wyjątkowo brutalną scenę porodu.

Zgodnie z oczekiwaniami premierowy odcinek "Rodu smoka" jest naszpikowany odniesieniami do "Gry o tron". Nie wszyscy jednak zauważyli, że król Viserys I Targaryen dzierży doskonale znaną broń - sztylet wykonany ze smoczej kości oraz valyriańskiej stali.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz: Tusk: polityka to nie "Gra o Tron"

Najlepiej widać go podczas rozmowy, jaką odbywa król ze swoją córką Rhaenyrą przed czaszką smoka Baleriona. Viserys opowiada jej o przepowiedni Aegona zatytułowanej "Pieśń lodu i ognia", która jest przekazywana przez każdego króla jego spadkobiercy. Tak się akurat (okrutnie) złożyło, że to Rhaenyr przypada znajomość tego sekretu.

d3rx1v0

Raczej nie trzeba nikomu przypominać, jak ważną rolę odegrał sztylet w "Grze o tron". W pierwszym sezonie ostrze dzierżył zabójca, który miał za zadanie zabić Brana Starka w Winterfell. Losy broni były później dość pokręcone - w pewnym momencie ostrze trafiło nawet w ręce niedoszłej ofiary.

Arya otrzymuje sztylet od Brana fot. mat. pras.
Arya otrzymuje sztylet od BranaŹródło: fot. mat. pras.

Bran z kolei podarował je Aryi, która była już wyszkoloną zabójczynią. Za pomocą tej broni najmłodsza córka lorda Eddarda Starka zaczęła się mścić na wszystkich, którzy wyrządzili krzywdę jej rodzinie. Co więcej, to właśnie tym ostrzem Arya zabiła Nocnego Króla, ratując całe Westeros.

Arya zabiła sztyletem Nocnego Króla fot. mat. pras.
Arya zabiła sztyletem Nocnego Króla Źródło: fot. mat. pras.

Biorąc pod uwagę tajemnicę, którą Viserys obdarza Rhaenyrę, broń może być kolejnym artefaktem przekazywanym między Targaryenami z pokolenia na pokolenie. I jest więcej niż pewne, że jego rola będzie w "Rodzie smoka" równie znacząca co w "Grze o tron".

Alicent Hightower dzierży sztylet fot. mat. pras.
Alicent Hightower dzierży sztyletŹródło: fot. mat. pras.

Zdradził to chociażby teaser serialu, w których widać scenę z Alicent Hightower uzbrojoną w sztylet i zbliżającą się do Rhaenyr. Kto wie, być może z czasem dowiemy się czegoś więcej o tym nietuzinkowym ostrzu. Na razie pozostaje nam wyłapywać wszystkie szczegóły z nim związane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3rx1v0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rx1v0