Trwa ładowanie...
d4joj9k

Margaret nie pojedzie na Eurowizję. Odpadła ze szwedzkich preselekcji

9 lutego Szwedzi bawili się przy tanecznych hitach kolejnej siódemki wykonawców, którzy walczyli o udział w Eurowizji 2019. To dopiero drugi z czterech półfinałów - zwycięzca zostanie wyłoniony 9 marca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polka już drugi raz wzięła udział w szwedzkich preselekcjach do Eurowizji
Polka już drugi raz wzięła udział w szwedzkich preselekcjach do Eurowizji (ONS.pl)
d4joj9k

Margaret zabiegała o głosy Szwedów już po raz kolejny. W 2018 roku nie wygrała preselekcji, zajmując 7. miejsce. To świetny wynik, zważywszy na fakt, że piosenkarka pochodzi z Polski. Jako zagraniczna artystka może więc i tak zapisać sobie udział w Melodifestivalen jako osobisty sukces. Przegrana z zeszłego roku absolutnie gwiazdy nie zniechęciła.

Margaret podczas zmagań w Melodifestivalen 2019 rywalizowała z sześciorgiem wykonawców. Oto cała lista półfinalistów i tytuły piosenek, które zaśpiewali:

Andreas Johnson, "Army of Us",
Malou Prytz, "I Do Me",
Oscar Enestad, "I Love It"
Jan Malmsjö, "Leva livet"
Vlad Reiser, "Nakna i regnet"
Hanna Ferm & LIAMOO, "Hold You"
Margaret, "Tempo".

d4joj9k

Margaret weszła na scenę jako ostatnia. Wyglądała świetnie, jak zwykle przyciągając wzrok oryginalną stylizacją. Dziewczyna ma wyczucie stylu, ale nie to było jej głównym atutem. Piosenkarka wystąpiła z wpadającą w ucho piosenką. Jeśli dodamy do tego ciekawą barwę głosu i fakt, że Margaret na scenie czuje się jak ryba w wodzie, mamy przepis na sukces. A na pewno na kolejny hit - nie tylko w Szwecji. Piosenkarka została bardzo ciepło przyjęta. Wśród publiczności nie brakowało jej fanów.

Wcześniej widzowie mogli zobaczyć krótki filmik, w którym Margaret przedstawiła się. Opowiedziała w nim o swoich dwóch psach, za którymi bardzo tęskni, będąc w Szwecji.

Niestety, widzowie zdecydowali, że Margaret nie pojedzie na Eurowizję. Do finału szwedzkich preselekcji przeszli Malou Prytz i Hanna Ferm & LIAMOO, a kolejną okazję na wejście do finału mają Vlad Reiser oraz Andreas Johnson. 2 marca zmierzą się w dogrywce podczas koncertu drugiej szansy. Margaret zajęła 5. miejsce.

d4joj9k

Znacie "Tempo"?. Utwór przypomina wam zeszłoroczny hit Margaret, "In My Cabana"?

Szwedzi uwielbiają Eurowizję. Ich preselekcje są bardzo złożone, a widzowie w telewizji mogą oglądać aż cztery półfinały, dogrywkę dla laureatów 3. i 4. miejsca oraz finał - poszczególne etapy są wielkimi widowiskami.

W każdym półfinale prezentuje się siódemka uczestników - w sumie jest ich więc 28. Do finału dostają się zwycięzcy półfinałów i osoby zajmujące drugą pozycję, czyli osiem osób, oraz czterech wokalistów z dogrywki. Ostatecznie finał wygrywa tylko jeden uczestnik i to on jedzie na Eurowizję reprezentować Szwecję.

d4joj9k

W tym roku międzynarodowy konkurs odbędzie się 14, 16 i 18 maja w Tel Awiwie.

d4joj9k
Margaret Kadr z preselekcji
Podziel się

Podziel się opinią

Share

d4joj9k

d4joj9k
d4joj9k