Trwa ładowanie...
d263tq0

Eurowizja dla dzieci 2018: Polska wygrała!

Za nami finał konkursu piosenki Eurowizja dla dzieci i młodzieży. W zmaganiach, które odbyły się w Mińsku, wzięło udział 20 młodych piosenkarzy. Roksana Węgiel wygrała konkurs. To pierwsze zwycięstwo Polski w Eurowizji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roksana Węgiel na Eurowizji dla dzieci 2018
Roksana Węgiel na Eurowizji dla dzieci 2018 (Instagram.com)
d263tq0

Koncert otworzyła Darina Krasnowecka z Ukrainy z piosenką "Say Love". "Say love, not war" – śpiewała dziewczynka. Prosty, antywojenny przekaz. Po niej na scenę weszła Rita Laranjeira z Portugalii - dziewczyna ma sporo wdzięku, ale jej wykonanie było nieczyste.

Ciekawie wypadła też Francja - młodziutka Angelina Nava wykonała piosenkę o przyjaźni "Jamais sans toi". Urocze wykonanie podkreślił zabawny układ taneczny. Mocnymi konkurentkami Polski były też Gruzja i Albania - obie uczestniczki były świetnie przygotowane i miały piękne głosy.

Polskę reprezentowała Roksana Węgiel z piosenką "Anyone I Want to Be". Dziewczyna wygrała pierwszą edycję "The Voice Kids", gdzie jej mentorką była Edyta Górniak, która w 1994 roku zajęła na Eurowizji 2. miejsce. Oprócz śpiewania, Roksana uwielbia akrobatykę, taniec towarzyski i judo. Jej piosenka wyróżniała się na tle pozostałych. Wpada w ucho, jest ciekawa i świetnie wykonana. Wielu typowało, że to właśnie Polska zajmie pierwsze miejsce.

Polskie jury najwięcej punktów przyznało Ukrainie

  stopklatki TVP

Roksana Węgiel nie zwyciężyła w głosowaniu jurorskim, ale widzowie ją pokochali. W swoim głosowaniu przyznali jej 136 punktów, co wywindowało ją na pierwsze miejsce!

  stopklatki TVP
d263tq0

Podziel się opinią

Share

d263tq0

d263tq0