Trwa ładowanie...

Eurowizja dla dzieci 2018: Polska wygrała!

Za nami finał konkursu piosenki Eurowizja dla dzieci i młodzieży. W zmaganiach, które odbyły się w Mińsku, wzięło udział 20 młodych piosenkarzy. Roksana Węgiel wygrała konkurs. To pierwsze zwycięstwo Polski w Eurowizji.

Share
Eurowizja dla dzieci 2018: Polska wygrała!Źródło: Instagram.com
d2ju4ac

Koncert otworzyła Darina Krasnowecka z Ukrainy z piosenką "Say Love". "Say love, not war" – śpiewała dziewczynka. Prosty, antywojenny przekaz. Po niej na scenę weszła Rita Laranjeira z Portugalii - dziewczyna ma sporo wdzięku, ale jej wykonanie było nieczyste.

Ciekawie wypadła też Francja - młodziutka Angelina Nava wykonała piosenkę o przyjaźni "Jamais sans toi". Urocze wykonanie podkreślił zabawny układ taneczny. Mocnymi konkurentkami Polski były też Gruzja i Albania - obie uczestniczki były świetnie przygotowane i miały piękne głosy.

Polskę reprezentowała Roksana Węgiel z piosenką "Anyone I Want to Be". Dziewczyna wygrała pierwszą edycję "The Voice Kids", gdzie jej mentorką była Edyta Górniak, która w 1994 roku zajęła na Eurowizji 2. miejsce. Oprócz śpiewania, Roksana uwielbia akrobatykę, taniec towarzyski i judo. Jej piosenka wyróżniała się na tle pozostałych. Wpada w ucho, jest ciekawa i świetnie wykonana. Wielu typowało, że to właśnie Polska zajmie pierwsze miejsce.

Polskie jury najwięcej punktów przyznało Ukrainie

stopklatki TVP
Źródło: stopklatki TVP

Roksana Węgiel nie zwyciężyła w głosowaniu jurorskim, ale widzowie ją pokochali. W swoim głosowaniu przyznali jej 136 punktów, co wywindowało ją na pierwsze miejsce!

stopklatki TVP
Źródło: stopklatki TVP
d2ju4ac
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ju4ac
d2ju4ac