Trwa ładowanie...

Polska gospodarzem Eurowizji! Na razie w wersji Junior

Dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel w tegorocznej Eurowizji Junior w przyszłym roku okazję do zorganizowania imprezy dostała Polska. Już wiemy, że TVP zdecydowało się przyjąć wyzwanie i zorganizować Eurowizję Junior 2019.

Polska gospodarzem Eurowizji! Na razie w wersji JuniorŹródło: Instagram.com
d1buxrc
d1buxrc

Informacja została potwierdzona przez Telewizję Polską oraz Europejską Unię Nadawców (EBU).

- Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata – podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli – powiedział prezes TVP, Jacek Kurski.

Organizacja Eurowizji Junior w przeciwieństwie do właściwej Eurowizji nie przypada z automatu po wygranej uczestnika danego kraju. W pułapkę ogłaszania kolejnego organizatora świeżo po triumfie Roksany Węgiel wpadł m.in. prezydent Andrzej Duda:

Jednak jedynie w pięciu przypadkach w szestnastoletniej historii festiwalu zwycięski kraj podjał się ryzyka organizacji młodzieżowego odpowiednika Eurowizji.

d1buxrc

- Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia! – napisał Jan Ola Stand z Europejskiej Unii Nadawców.

Jak na razie nie wiadomo, które polskie miasto będzie bezpośrednim gospodarzem imprezy.

d1buxrc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1buxrc