Trwa ładowanie...
dhtqc0a

Polska gospodarzem Eurowizji! Na razie w wersji Junior

Dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel w tegorocznej Eurowizji Junior w przyszłym roku okazję do zorganizowania imprezy dostała Polska. Już wiemy, że TVP zdecydowało się przyjąć wyzwanie i zorganizować Eurowizję Junior 2019.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roksana Węgiel jest laureatem tegorocznej Eurowizji Junior
Roksana Węgiel jest laureatem tegorocznej Eurowizji Junior (Instagram.com)
dhtqc0a

Informacja została potwierdzona przez Telewizję Polską oraz Europejską Unię Nadawców (EBU).

- Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata – podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli – powiedział prezes TVP, Jacek Kurski.

Organizacja Eurowizji Junior w przeciwieństwie do właściwej Eurowizji nie przypada z automatu po wygranej uczestnika danego kraju. W pułapkę ogłaszania kolejnego organizatora świeżo po triumfie Roksany Węgiel wpadł m.in. prezydent Andrzej Duda:

dhtqc0a

Jednak jedynie w pięciu przypadkach w szestnastoletniej historii festiwalu zwycięski kraj podjał się ryzyka organizacji młodzieżowego odpowiednika Eurowizji.

- Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia! – napisał Jan Ola Stand z Europejskiej Unii Nadawców.

Jak na razie nie wiadomo, które polskie miasto będzie bezpośrednim gospodarzem imprezy.

dhtqc0a

Podziel się opinią

Share

dhtqc0a

dhtqc0a
dhtqc0a