Trwa ładowanie...

Liga Muzułmańska ostro o manipulacjach TVP: to żenujący spektakl

Materiały Telewizji Polskiej o charakterze antyislamskim wywołały lawinę oburzenia, nie tylko w środowiskach muzułmańskich. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła ostatnio skarga Partii Razem, dotycząca manipulacji TVP, polegającej na przedstawieniu skeczu francuskiego komika jako rzeczywistej sytuacji. Tym razem głos w dyskusji zabrała Liga Muzułmanów w Polsce.

Liga Muzułmańska ostro o manipulacjach TVP: to żenujący spektaklŹródło: Youtube.com
d7k3exc
d7k3exc

- W ostatnim czasie jesteśmy świadkami brutalnej kampanii skierowanej przeciwko społeczności polskich muzułmanów. To żenujący spektakl, którego kolejne akty, co chwilę pojawiają się w programach informacyjnych i publicystycznych Polskiej Telewizji Publicznej - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Ligii. Powodem takiej reakcji jest program "Minęła dwudziesta", w którym gościły osoby o wyraźnie antyislamskich poglądach. Wygłaszane przez nich kwestie, przedstawiciele mniejszości muzułmańskiej określają mianem "islamofobicznych", a autorom programu zarzucają celowe wzbudzenie niechęci widzów do muzułmanów mieszkających w Polsce. To w tych działaniach dopatrują się oni przyczyny wzrostu liczby ataków na wyznawców islamu, jaki został zaobserwowany w ostatnich miesiącach.

W dalszej części oświadczenia, Liga odnosi się do wartości chrześcijańskich. Wprowadzając cytat pochodzący z dokumentu II Soboru Watykańskiego Kościoła Katolickiego, związek wyznaniowy zarzuca TVP prowadzenie retoryki sprzecznej z fundamentalnymi zasadami wiary katolickiej.

- Jako muzułmanie nie możemy zgodzić się na zafałszowany obraz islamu i obrażanie uczuć religijnych w mediach publicznych. Liczymy na to, że nasze prawa jako mniejszości religijnej będą poszanowane - podsumowują przedstawiciele Ligii.

Oskarżenia o manipulowanie informacjami i prowadzenie "nagonki antyuchodźczej" kierowane są pod adresem Telewizji Polskiej nie pierwszy raz. Dziennikarska rzetelność, zwłaszcza w wymienianym w oświadczeniu programie "Minęła dwudziesta", budzi wiele wątpliwości. Poszczególne odsłony niejednokrotnie wywoływały lawinę oburzenia wśród telewidzów i internautów, a jeden z odcinków "poszczycić" się może 36 skargami, złożonymi do KRRiT.

d7k3exc

Czy prowadzona przez Telewizję Polską polityka dezinformacji i fałszowania faktów zakończy się? Patrząc na wypowiedzi płynące od osób stojących na czele stacji, taka zmiana nie nastąpi szybko. Oświadczenie Ligii Muzułmańskiej zapewne nie wywoła rewolucyjnego odejścia od antyimigranckiego przesłania TVP, może być jednak wyraźnym sygnałem sprzeciwu i kolejną cegiełką w walce o bezstronność publicznych mediów.

A co wy sądzicie o tej sytuacji?

Zobacz także: Najlepsze teksty z "Wiadomości" TVP:

d7k3exc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7k3exc