"Po prostu zaniemówił". Rozdzierająca scena na pogrzebie

Natalia Kukulska pożegnała Krzysztofa Jaślara
Natalia Kukulska pożegnała Krzysztofa Jaślara
Źródło zdjęć: © AKPA

16.11.2023 21:19, aktual.: 17.11.2023 08:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czwartek 16 listopada pochowano Krzysztofa Jaślara. Satyryka, reżysera i współzałożyciela kabaretu Tey żegnała m.in. Natalia Kukulska. Piosenkarka opisała poruszające sceny, jakie rozegrały się na pogrzebie. "Zaniemówił, a emocje wzięły górę" - pisze artystka.

Krzysztof Jaślar odszedł 7 listopada w wieku 76 lat. Był jednym z założycieli legendarnego kabaretu Tey, z którego odszedł w 1974 r. Powodem było objęcie jego twórczości całkowitą cenzurą. Potem związał się telewizją i zaczął reżyserować programy rozrywkowe.

Jaślar spoczął na Nowym Cmentarzu na Służewie przy ulicy Wałbrzyskiej. Uroczystość miała charakter świecki. W ostatniej drodze towarzyszyli mu bliscy, przyjaciele i współpracownicy.

Wśród nich znalazła się Natalia Kukulska, która podzieliła się swoimi refleksjami na Instagramie. Okazuje się, że zmarły był jej bardzo bliski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Był dla mnie przecież wujkiem"

"Pamiętam, że nie mogłam się przyzwyczaić, by mówić do niego po imieniu - Krzysiu. Od dziecka był dla mnie przecież wujkiem. Przyjaźniłam się z jego synem Filipem i jeździliśmy na wspólne wakacje do Domu Pracy Twórczej ZAIKS w Ustce. Potem wielokrotnie Krzysio współpracował z moim tatą przy różnych festiwalach i koncertach. Przepięknie też wyreżyserował koncert "Tyle słońca" w 2000 r. poświęcony mojej mamie" - pisze Natalia Kukulska.

Piosenkarka wspomniała też, jak przebiegła ceremonia pogrzebowa.

"Pożegnania są niezwykle trudne i poruszające. Oczywiście najtrudniejsze dla najbliższych, ale myślę, że każdy z nas będąc uczestnikiem uroczystości, musi temat śmierci po raz kolejny zweryfikować… W tych trudnych emocjach towarzyszyły zebranym piękne dźwięki Grupy MoCarta. Niezwykle poruszająco tekst autorstwa Krzysztofa zaśpiewała Katarzyna Zielińska i pięknie przemówiła Kasia Pakosińska".

Przyjacielowi zabrakło słów

Natalia Kululska pisze w poście na Instagramie, że Jaślara pożegnał też jego kabaretowy kolega Zenon Laskowik. Współzałożyciel Tey nie krył wzruszenia, które bez reszty wzięło górę.

"Bardzo wzruszająca była próba przemówienia Zenona Laskowika, erudyty estradowego, któremu nigdy nie brakuje słów i humoru. W obliczu ostatecznego pożegnania przyjaciela po prostu zaniemówił, a emocje wzięły górę. Krzysiu, jeśli reżyserowałeś to z góry, to puenta tego spotkania to czarny humor, ale ludzi wokół zgromadziłeś wspaniałych. Nie mogło być inaczej. Będziemy zawsze ciepło wspominać" - kończy Kukulska.

Na pogrzebie Krzysztofa Jaślara pojawili się też m.in. Robert Górski, Hanna Śleszyńska czy Zbigniew Zamachowski z Gabrielą Muskałą.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Czasie krwawego księżyca" i prawdziwej historii stojącej za filmem Martina Scorsese, sprawdzamy, czy jest się czego bać w "Zagładzie domu Usherów" i czy leniwiec-morderca ze "Slotherhouse" to taki słodziak, na jakiego wygląda. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (57)
Zobacz także