Kto znika z "Panoramy"? Kolejna fala zwolnień w TVP

Adam Giza to jedna z osób, która nie poprowadzi już "Panoramy"
Adam Giza to jedna z osób, która nie poprowadzi już "Panoramy"
Źródło zdjęć: © fot. TVP

28.01.2024 14:52, aktual.: 28.01.2024 16:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poznaliśmy następne nazwiska prowadzących, których widzowie nie zobaczą już w nowej "Panoramie". Wśród nich jest m.in. Adam Giza, który niedawno próbował się odcinać od propagandy w TVP.

Po zmianach władzy w mediach publicznych, nastąpiło całkowite przeobrażenie programów TVP. Przykładem tego jest nie tylko zwolnienie wszystkich duetów prowadzących z "Pytania na śniadanie", ale także czystki w "Panoramie". Serwis informacyjny TVP2 powrócił do emisji w połowie stycznia o nowej porze - 22:30 (w weekendy 22:20). Jak się właśnie dowiedział nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl, z "Panoramą" mieli pożegnać się prowadzący Monika Kapinos-Maszenda, Monika Adrzejczak, Adam Krzykowski i Adam Giza.

- Wiem, że nowy zespół "Panoramy" rozpoczął pracę i jest w nim spora część składu, która tworzyła program dotychczas. Także dziennikarze zajmujący się np. polityką. Mnie do tej współpracy nie zaproszono, przyczyna pozostaje dla mnie zagadką - poinformowała Kapinos-Maszenda w rozmowie z serwisem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co ciekawe, Kapinos-Maszenda zapewnia,, że jej "stosunek pracy z pracodawcą formalnie trwa nadal". Od końca roku kobieta nie pojawia się także w programach religijnych TVP "Między Ziemią a Niebem" oraz "Okiem wiary".

Giza, który specjalizuje się w dziennikarstwie medycznym i był związany z Telewizją Polską od 2017 r., przyznał Wirtualnym Mediom, że "według stanu faktycznego dalej jest pracownikiem TVP". Giza jeszcze pod koniec ubiegłego roku mówił, że nie boi się utraty pracy po nadejściu nowej władzy. Odcinał się nawet od propagandy w TVP, ale internauci szybko odświeżyli mu pamięć.

Los powyższej dwójki miał podzielić także Krzykowski, poprzedni szef "Panoramy", związany z TVP od kilkunastu lat. Zdaniem Wirtualnych Mediów pracująca od ponad dwudziestu lat Andrzejczak to czwarta osoba, która miała pożegnać się z serwisem. Jeszcze do niedawna prowadziła ona poranne wydania "Panoramy".

W nowym zespole "Panoramy" z poprzedniej ekipy wciąż pozostali Łukasz Myc, Małgorzata Wiśniewska, Marcin Dryszel, Anna Waśkiewicz, Aurelia Duniec-Szymańska i Wojciech Heron. Prowadzącymi serwisu są obecnie Jarosław Kulczycki, Justyna Śliwowska-Mróz, Ewa Gajewska i Piotr Jędrzejek. 

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad serialem "Forst" z Borysem Szycem, omawiamy ostatni film Nicolasa Cage'a, a także pochylamy się nad "The Curse" czyli najbardziej niezręczną produkcją ostatnich lat. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także