Trwa ładowanie...

Koronawirus. TVN i TVP wprowadzają zmiany. Rygorystyczne zasady w programach na żywo

Zarówno TVN, jak i TVP zapewniają, że dokładają wszelkich starań, aby emitowane na żywo programy ("Dzień Dobry TVN" i "Pytanie na śniadanie") były produkowane z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Share
Koronawirus. TVN i TVP wprowadzają zmiany. Rygorystyczne zasady w programach na żywoŹródło: ONS.pl
d2laqhk

Nadzwyczajna sytuacja w kraju w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego zmusza stacje telewizyjne do zmiany oferty programowej. Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa pracowników, uczestników oraz widzów programów na żywo wprowadzane są gruntowne modyfikacje.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Zakazano imprez masowych. Gwiazdy przekładają koncerty

I tak Polsat zadecydował, że trwające "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" i "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" zostają zawieszone i przesunięte z wiosennej do jesiennej ramówki. Podobny los spotkał "The Four. Bitwa o sławę" - z tą różnicą, że nie podano, kiedy show wróci na antenę.

d2laqhk

Wstrzymano również prace na planach takich seriali TVP jak "Klan" i "Komisarz Alex". A co z programami śniadaniowymi? Tutaj też zaszły pewne kluczowe zmiany.

Centrum Informacji TVP w komunikacie wysłanym Wirtualnym Mediom podało, że "program realizowany jest z rygorystycznym zachowaniem wyznaczonych przez GIS zasad bezpieczeństwa epidemicznego". Z kolei TVN zapewnił, że produkcja 'Dzień Dobry TVN' reaguje na bieżąco i wprowadza szereg zmian, które mają służyć maksymalnemu zabezpieczeniu pracowników i gości".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Stacje dbają o to, aby w studiach przebywała niezbędna liczba pracowników. Zarówno hale zdjęciowe, jak i sprzęty (np. mikrofony) są na bieżąco dezynfekowane. Zrezygnowano z użycia mikroportów. Większość rozmów z gośćmi (choć nie wszystkie) przeprowadzana jest za pośrednictwem telekonferencji.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo na planie "Dzień Dobry TVN" i "Pytania na śniadanie" nie pojawiają się już fryzjerzy i makijażyści. Prowadzący i goście muszą sami zadbać o swój wygląd.

d2laqhk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2laqhk