Kolejna wpadka "Wiadomości" TVP. Łączenie Watykanu z Watykanem

"Wiadomości" w Watykanie zrobiły łączenie z Watykanem
"Wiadomości" w Watykanie zrobiły łączenie z Watykanem
Źródło zdjęć: © TVP

28.09.2020 17:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis informacyjny TVP "Wiadomości" kolejny raz zaskoczył widzów i ponownie zaliczył wpadkę. Kiedy studio w Warszawie połączyło się z wysłaną do Rzymu Danutą Holecką, okazało się, że nie jest ona tam sama. Dziennikarka łączyła się z kolejnymi osobami, które stały na tym samym placu, co ona. Wyglądało to dość komicznie.

Na początku serwisu "Wiadomości" TVP w piątek 25 września studio w Warszawie połączyło się z Danutą Holecką, która według grafiki była w Rzymie. To może jednak wprowadzać w błąd. Na planie tuż za nią wybijała się Bazylika Św. Piotra, która mieści się w Watykanie.

Chwilę później z Watykanu połączono się z reporterami, którzy byli... też w Watykanie. Obaj umiejscowili się w dwóch różnych miejscach na placu św. Piotra. Jeden z nich (Karol Jałtuszewski) stanął bliżej murów bazyliki, drugi (Maciej Sawicki) nieco dalej, by było widać słynny obelisk i słynną budowlę. W przypadku Sawickiego również podpisano go jako obecnego w Rzymie, co jest błędem.

"Wiadomości" TVP wysłały reporterów na Półwysep Apeniński z okazji wizyty Andrzeja Dudy we Włoszech. W dzień serwisu spotkał się z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Całemu spotkaniu poświęcono blisko 1/3 czasu trwania programu.

Przez te niespełna dziesięć minut na ekranie dominował obraz z Holecką i górnymi fragmentami bazyliki w tle. Jednak fakt łączenia Watykanu z Watykanem wyglądał dość komicznie. Śmiało to można zaliczać do wpadek "Wiadomości", których w ostatnich miesiącach było dość dużo.

Zazwyczaj telewizje wysyłają za granicę po jednym reporterze lub korzystają z pomocy miejscowych korespondentów. TVP poszło jednak na całość.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (239)
Zobacz także