"Minęła 20": Danuta Holecka adwokatem Szumowskiego. Odpowiedziała na krytykę ministra

Danuta Holecka i Artur Dziambora w "Minęła 20" TVP Info
Danuta Holecka i Artur Dziambora w "Minęła 20" TVP Info
Źródło zdjęć: © kadr z TVP Info

19.08.2020 17:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Były już minister zdrowia, zdaniem wielu, odchodzi z resortu w niesławie. Jednak w TVP zawsze może liczyć na dobre słowo i obronę. Udowodniła to Danuta Holecka, która po dotkliwej krytyce przez posła Konfederacji wkroczyła do akcji.

Minister Łukasz Szumowski podał się do dymisji. Jak zdradził na konferencji prasowej, z tym zamiarem nosił się już od stycznia, choć jeszcze niedawno w jednym z wywiadów zapewniał, że nigdzie się nie wybiera. W oczach wielu komentatorów i zwykłych Polaków minister odchodzi z urzędu w niesławie, zwłaszcza w związku z niejasnymi okolicznościami zakupu maseczek i respiratorów. W TVP zawsze może jednak liczyć na dobre słowo, a nawet obronę, kiedy opozycyjni politycy zanadto go krytykują. Dowód tej ostatniej postawy dała Danuta Holecka w programie "Minęła 20" na antenie TVP Info.

Dziennikarka w rozmowie z posłami m.in. o dymisji ministra zdrowia "musiała" zareagować, gdy poseł konfederacji Artur Dziambor "przesadził" z krytyką.

Polityk opozycji już na początku swojej wypowiedzi zaznaczył, że nie będzie dla ministra Szumowskiego tak miły jak Holecka, która prezentując jego sylwetkę nie wspomniała o związanych z ministrem aferach, podkreślała z kolei fakt, że dawniej był wolontariuszem w Kalkucie, gdzie spotkał Matkę Teresę. Dziambora oceniając urzędowanie Szumowskiego, krytykował go za złą - jego zdaniem - decyzję związaną z lockdownem, która zaszkodziła polskim przedsiębiorcom, sprzyjające władzy rekomendacje dotyczace wyborów czy też zmianę zdania w kwestii noszenia maseczek, z których na początku pandemii się śmiał, a później wprowadził obowiązek ich noszenia. Na te ostatnie zarzuty gwiazda "Wiadomości" po prostu "musiała" zareagować.

- Panie pośle, pan może mieć prawo do każdej swojej opinii oczywiście, jednak muszę zabrać głos. Jeśli chodzi o maseczki, o których pan już któryś raz mówi - zaczęła dziennikarka i wyjaśniła, że nie tylko Łukasz Szumowski zmieniał w tej sprawie zdanie, ale i Światowa Organizacja Zdrowia także to zrobiła.

- WHO zmieniła zdanie, a z nią cały świat - tłumaczyła prezenterka. - Tylko w tej sprawie się odezwę, bo uważam, że muszę z panem polemizować - zakończyła swoją mowę obrończą gospodyni programu. Poseł Dziambor, niezdziwiony w sumie reakcją Holeckiej, dodał tylko, że cytował ministra Szumowskiego, który jest przecież profesorem medycyny.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (238)
Zobacz także