Katarzyna Bosacka przyjrzała się bananom. Pokazuje, co na nich znalazła
Katarzyna Bosacka pokazała, co ostatnio znalazła w sklepie spożywczym. Jej uwagę przykuły banany pokryte białym nalotem. Mało kto wie, co to oznacza.
15.02.2024 | aktual.: 15.02.2024 13:01
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Katarzyna Bosacka kojarzona jest głównie z programami "Wiem, co jem" oraz "Wiem, co jem i wiem, co kupuję". Pogromczyni mitów i konsumpcyjnych "oszustw" pokazywała na antenie, jak świadomie robić zakupy i odżywiać się z głową. Od 2019 r. prowadzi kanał na YouTube pod nazwą EkoBosacka, na którym również zamieszcza filmy na temat ekologii i zdrowej żywności.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jakby tego było mało, prezenterka uświadamia Polaków również za pośrednictwem Instagrama. To właśnie tam pokazuje, co możemy znaleźć w sklepach, o czym mówią nam etykiety i kiedy powinniśmy wyjąć produkt z koszyka i dla naszego zdrowia odłożyć go z powrotem na półkę.
Katarzyna Bosacka ostrzega
Ostatnio Bosacka wzięła pod lupę banany. Okazuje się, że nawet zakup tych owoców może przysporzyć nam sporo problemów.
"Zobaczcie, jak pięknie ozdobioną białym nalotem kiść znalazłam w sklepie. Co to jest? Banany - najpopularniejsze owoce na świecie pryskane są masą pestycydyów - środków grzybo- i pleśniobójczych, owadobójczych i chwastobójczych. Większość plantatorów uważa stosowanie pestycydów za kluczowe dla sukcesu uprawy bananów, jednak ekolodzy podkreślają ich szkodliwy wpływ na ludzi, rośliny, glebę i zwierzęta (krokodyle czy ryby). Do tego tuż po ścięciu, każda kiść wrzucana jest do basenu wypełnionego konserwantami" - zaczęła swój wpis.
"W przypadku, gdy banany są przechowywane w wilgotnych warunkach lub są uszkodzone, mogą zacząć pleśnieć. Pleśń może powodować biały nalot na powierzchni owocu, który może być szkodliwy dla zdrowia" - zaalarmowała. Wiedzieliście o tym?
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialach, które "ubito" zdecydowanie za wcześnie oraz wymieniamy te, które powinny pożegnać się z widzami już kilka sezonów temu. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w Audiotece i Open FM.