Trwa ładowanie...

Jeszcze niedawno byli twarzami TVP. Ile zarabiali?

W wyniku przejęcia władzy przez nowy rząd z Telewizji Polskiej odeszło bądź zostało zwolnionych sporo znanych osób. Wiatr zmian dosięgnął i prowadzących "Pytanie na śniadanie". Wielu miłośników, ale i krytyków programu śniadaniowego interesuje zapewne, jak wysokie były zarobki gwiazd.

Katarzyna Cichopek, Marcin Kurzajewski i Anna Popek – to tylko niektóre z byłych twarzy TVPKatarzyna Cichopek, Marcin Kurzajewski i Anna Popek – to tylko niektóre z byłych twarzy TVPŹródło: AKPA
d4luzvj
d4luzvj

Dywagacje na temat wynagrodzeń stały się jeszcze bardziej powszechne po tym, gdy faktycznie do opinii publicznej dotarła informacja o gażach prezenterów "Wiadomości". Pod koniec ubiegłego roku głośno mówiło się o grubych tysiącach (a w jednym przypadku i milionach), jakie wpadły na konto Michała Adamczyka, Samuela Pereiry czy Marcina Tulickiego.

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się też, ile zarabiała Joanna Kurska, żona byłego ministra kultury i dziedzictwa narodowego Jacka Kurskiego, oraz regularny komentator w TVP, Jarosław Jakimowicz. Z wnioskiem o ujawnienie wysokości płac innych znanych ze "starej TVP" osób zwróciły się do władz telewizji publicznej Wirtualne Media. Prośba ta spotkała się jednak z odmową.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowe twarze TVP

Jakie pensje otrzymywały byłe gwiazdy "Pytania na śniadanie"?

Podobną próbę podjął Plotek, który zwrócił się z zapytaniem do władz TVP o zarobki innych gwiazd, które niedawno pożegnały się ze stacją. Mowa tu o Katarzynie Cichopek, Macieju Kurzajewskim, Tomaszu Wolnym, Annie Popek, Idzie Nowakowskiej czy Małgorzacie Opczowskiej. Byli to oczywiście prowadzący poranne pasmo śniadaniowe.

d4luzvj

Znowu jednak, jak w przypadku działań podjętych przez Wirtualne Media, Telewizja Polska nie wróciła z konkretną odpowiedzią. "Odmawia się udostępnienia informacji publicznej" – cytuje fragment pisma Plotek, podając, że władze TVP powołały się na art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. i tajemnicę przedsiębiorstwa.

W dokumencie wskazuje się, że "Telewizja Polska S.A. w likwidacji, pomimo iż jest spółką Skarbu Państwa dysponującą majątkiem publicznym i wykonującą zadania publiczne, to jako spółka prawa handlowego działa w warunkach wolnego rynku, co niesie szereg zagrożeń dla jej właściwego funkcjonowania".

d4luzvj

Dlatego właśnie "wszelkie informacje dotyczące organizacji oraz kosztów produkcji audycji, w tym warunków zawierania umów z dziennikarzami, posiadają dla TVP S.A. na tyle istotną wartość gospodarczą, iż ich udostępnienie, z uwagi na tajemnice przedsiębiorcy, nastąpić nie może".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialach, które "ubito" zdecydowanie za wcześnie oraz wymieniamy te, które powinny pożegnać się z widzami już kilka sezonów temu. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4luzvj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4luzvj