Trwa ładowanie...

Jerzy Połomski sześć dni walczył o życie w szpitalu. Kulisy śmierci artysty

Jeden z najbardziej znanych artystów polskiej estrady zmarł wieczorem 19 listopada w jednym z warszawskich szpitali. Okazuje się, że lekarze walczyli o niego przez sześć dni. Tabloid podaje szczegóły.

Jerzy Połomski w Opolu w 1998 roku
Jerzy Połomski w Opolu w 1998 roku Źródło: AKPA, fot: Prończyk
d1p4hko
d1p4hko

- Jerzy dysponował wspaniałym głosem, unikalnym. On miał być aktorem, ale jak w szkole usłyszano jego głos, to mądrzy ludzie skierowali go na tory piosenki. Ten jego głos, który przez tyle lat brzmiał nam na scenie, w radiu, ten głos bardzo długo zachowywał taką swoją młodzieńczość - mówi o Jerzym Połomskim Maria Szabłowska, jedna z wielu osób, które wspominają artystę po jego śmierci.

Połomski od 2019 roku nie występował już publicznie. Nasilające się problemy z pamięcią zmusiły go do przeprowadzki do Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Tam, jak zdradzają opiekuni i pensjonariusze, wolał spędzać czas samotnie w swoim pokoju czy na spacerach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Odeszli w 2022 r. Pozostaną w naszej pamięci

Jak podaje "Super Express", Połomski trafił do szpitala po raz pierwszy w październiku. Przeszedł operację nogi, po kilku dniach wrócił do Skolimowa. Jego stan jednak pogorszył się, 9 listopada znowu przewieziono go do szpitala.

d1p4hko

- Jerzy w środę trafił do szpitala. Miał infekcję. Jego organizm nie poradził sobie z zakażeniem, które się do niego wdarło. Był zbyt słaby... W poniedziałek (14 listopada - przyp. red.) o godz. 19 dostałam telefon ze szpitala: "Jerzy nie żyje". Zmarł chwilę przed telefonem, który otrzymałam. Wiem, że lekarze do końca o niego walczyli. Niestety, nie udało się – powiedziała "Super Expressowi" menedżerka artysty, Violetta Lewandowska.

Przypomnijmy, że jeszcze za życia pan Jerzy zadbał o sprawy swojego pochówku. Zdecydował, że chce zostać pochowany tam, gdzie jego siostra Jadwiga Pająk, na warszawskich Powązkach. Data pogrzebu nie jest jeszcze znana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1p4hko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p4hko