Gwiazdor TVP oskarżony o gwałt. "Zdarzenie nie ma związku z TVP"

Jarosław Olechowski o sprawie gwałtu. "Nie ma związku z TVP"
Jarosław Olechowski o sprawie gwałtu. "Nie ma związku z TVP"
Źródło zdjęć: © East News

19.01.2021 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdaniem Jarosława Olechowskiego, szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI), sprawy gwałtu na uczestniczce konkursu Miss Generation nie należy wiązać z TVP. Do telewizji publicznej miały nie zgłaszać się ani policja, ani prokuratura.

Dziennikarz śledczy Piotr Krysiak szczegółowo opisał sprawę gwałtu na uczestniczce konkursu piękności Miss Generation w lutym 2020 r. w hotelu Parisel Palace w Klimkach pod Łukowem. Tam odbywały się warsztaty dla kandydatek. Gwałcicielem miała być jedna z gwiazd z TVP Info. Ze śledztwa dziennikarza wynika, że ofiara miała problem ze zgłoszeniem sprawy na policję. Zajęto się nią dopiero pod groźbami lekarzy, którzy twierdzili, że zgłoszą zaniedbania funkcjonariuszy.

Krysiak kontaktował się z podejrzanym, ale ten mu odpowiedział, że nigdy nie był w miejscu przestępstwa i nie udziela informacji. Dziennikarz nie ujawnił danych osobowych rozmówcy. Tłumaczył się prawem prasowym - nie pracuje w żadnej redakcji, a media społecznościowe nie podlegają pod wspomniane prawo.

ZOBACZ TEŻ: Afera szczepionkowa – złota "18-tka"

Do sprawy odniósł się Jarosław Olechowski. Szef TAI stwierdził, że nie należy wiązać tematu gwałtu na konkursie z TVP. "Łączenie Telewizji Polskiej z opisaną w internecie historią rzekomego gwałtu jest całkowicie nieuprawnione. Nawet z ww. postu jasno wynika, że przywoływane zdarzenie nie ma związku z produkcją realizowaną przez TVP" - stwierdził w odpowiedzi na pytanie portalu wirtualnemedia.pl.

Olechowski dodał, że do TVP na razie nie zgłaszały się żadne służby w tej sprawie. Zaznaczył, że "nie wpłynęły żadne informacje wskazujące na nieobyczajne zachowanie któregokolwiek z prowadzących czy gości programów publicystycznych TVP Info".

Sprawą zajmuje się teraz prokuratura w Łukowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Ofiara została przesłuchana. Postępowanie zawieszono, poproszono o pomoc prawną z zagranicy. Nie wiadomo, kiedy śledztwo zostanie wznowione.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (121)
Zobacz także