Jacek Kurski może wrócić do zarządu TVP. Wkrótce głosowanie nad powrotem

Jacek Kurski może wrócić do zarządu TVP. Wkrótce głosowanie nad powrotem
Źródło zdjęć: © ONS.pl

21.05.2020 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jacek Kurski ma szansę wrócić do zarządu Telewizji Polskiej. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych zarządził głosowanie nad wnioskiem o powrót byłego prezesa TVP. Ma ono odbyć się na dniach.

Jacek Kurski był prezesem TVP od stycznia 2016 r. do marca 2020 r. Potem objął funkcję doradcy zarządu stacji. Teraz do Rady Mediów Narodowych (RMN) wpłynął wniosek o przywrócenie go do zarządu.

"Jacek Kurski wraca do zarządu TVP. Rada Mediów Narodowych ma dwa dni na głosowanie" - donosi na Twitterze dziennikarka "Dziennika Gazety Prawnej" Elżbieta Rutkowska.

Krzysztof Czabański, prezwodniczący RMN, potwierdził "Presserwisowi", że zarządził głosowanie nad wnioskiem. - Z wnioskiem o powołanie pana Jacka Kurskiego do zarządu telewizji zwrócił się do mnie prezes TVP pan Maciej Łopiński (p. o. prezesa stacji po odwołaniu Kurskiego - przyp. red.). Uznałem trafność tego wniosku - powiedział.

Głosowanie ma się odbyć w ciągu dwóch dni.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Łopiński przyznał, że Kurski miałby duże szanse na powrót na stanowisko prezesa TVP. - Jeśli Jacek Kurski zdecyduje się na start w konkursie na prezesa TVP i wystartuje, to będzie miał duże szanse na wygraną. Będzie bardzo dobrym kandydatem i prezesem również będzie dobrym - mówił "Super Expressowi".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także