Trwa ładowanie...

Jacek Kurski może znowu rządzić w TVP. "Będzie świetnym prezesem"

Jacek Kurski może wrócić na stanowisko prezesa TVP po zaledwie kilku miesiącach. Prawdopodobnie tuż po wyborach prezydenckich stacja będzie szukać nowego szefa. Wśród potencjalnych kandydatów jest właśnie Kurski.

Jacek Kurski może znowu rządzić w TVP. "Będzie świetnym prezesem"Źródło: ONS.pl
d25riqw
d25riqw

Jacek Kurski był prezesem TVP od stycznia 2016 r. do marca 2020 r. Po tym, jak Rada Mediów Narodowych odwołała go ze stanowiska, powierzono mu funkcję doradcy zarządu Telewizji Polskiej. Od tego momentu obowiązki prezesa stacji pełni Maciej Łopiński.

Dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej TVP przyznał, że nie będzie ubiegał się o fotel prezesa stacji. - Moje oddelegowanie jest czasowe i jestem p.o. prezesa. Jeśli Rada Mediów Narodowych ogłosi konkurs na stanowisko prezesa, a pewnie tak będzie, to ja w nim nie wystartuję - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

ZOBACZ TEŻ: Producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

Wiadomo też, że wybory nowego prezesa Telewizji Polskiej mają odbyć się po wyborach prezydenckich.

d25riqw

Zdaniem Łopińskiego bardzo dobrym kandydatem na stanowisko prezesa stacji jest właśnie Kurski, z którym przyjaźni się od lat. Bardzo chwalił jego kadencję zakończoną w marcu. - Jacek kierował skutecznie telewizją, jego prezesurę oceniam dobrze. Jest bardzo silną osobowością i budzi też w związku z tym silne emocje - przyznał.

- Jeśli Jacek Kurski zdecyduje się na start w konkursie na prezesa TVP i wystartuje, to będzie miał duże szanse na wygraną. Będzie bardzo dobrym kandydatem i prezesem również będzie dobrym - dodał Łopiński.

Według medioznawcy Radosława Sajny dzięki Kurskiemu "telewizja publiczna jest nowocześniejsza, niż była kilka lat temu".

d25riqw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25riqw