Matteo De Cosmo nie żyje. Twórca seriali Marvela miał koronawirusa

Matteo De Cosmo nie żyje. Twórca seriali Marvela miał koronawirusa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.05.2020 23:04, aktual.: 02.05.2020 08:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matteo De Cosmo zmarł w wieku 52 lat w wyniku komplikacji zarażeniem koronawirusem. O śmierci filmowca poinformowała stacja ABC.

Matteo De Cosmo był cenionym dyrektorem artystycznym, pracującym przy takich produkcjach jak "Emergence", netfliksowym "The Punisher" czy "Luke Cage". Jeszcze w marcu pracował na planie pilotażowego odcinka "Harlem’s Kitchen", jednak produkcja została zawieszona z powodu pandemii koronawirusa. Wkrótce po tym 52-latek sam stał się ofiarą koronawirusa. Zmarł 21 kwietnia w Nowym Jorku. Wiadomość o śmierci trafiła do mediów dopiero dziewięć dni później.

- Robienie telewizji jest wyzwaniem. Ale są ludzie, którzy swoim talentem, pasją i uśmiechem przekonują cię każdego dnia, że nic nie jest niemożliwe. Matteo był takim człowiekiem. Będziemy za nim tęsknić – powiedział Zahir McGhee showrunner "Harlem’s Kitchen".

- Z bólem serca usłyszeliśmy o śmierci Matteo De Cosmo. Utalentowanego dyrektora artystycznego, z którym wielokrotnie pracowaliśmy. Był prawdziwym talentem, niesamowicie kreatywnym i uwielbianym przez wszystkich, z którymi pracował - oznajmił przedstawiciel stacji ABC.

Matteo De Cosmo urodził się we Włoszech, ale związał się z Nowym Jorkiem. Zaczynał w połowie lat 90. od zajmowania się kostiumami, a w 1999 r. był już dyrektorem artystycznym serialu "Strangers with Candy". Stamtąd trafił m.in. do "Chappelle's Show", "Wybrana", "Alpha House". Jego ostatnie projekty to "21 mostów", "Wu-Tang: An American Saga" i "Emergence".

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także