Trwa ładowanie...
dcf66m6

Matteo De Cosmo nie żyje. Twórca seriali Marvela miał koronawirusa

Matteo De Cosmo zmarł w wieku 52 lat w wyniku komplikacji zarażeniem koronawirusem. O śmierci filmowca poinformowała stacja ABC.
Share
Matteo De Cosmo na początku kwietnia skończył 52 lata
Matteo De Cosmo na początku kwietnia skończył 52 lataŹródło: Materiały prasowe
dcf66m6

Matteo De Cosmo był cenionym dyrektorem artystycznym, pracującym przy takich produkcjach jak "Emergence", netfliksowym "The Punisher" czy "Luke Cage". Jeszcze w marcu pracował na planie pilotażowego odcinka "Harlem’s Kitchen", jednak produkcja została zawieszona z powodu pandemii koronawirusa. Wkrótce po tym 52-latek sam stał się ofiarą koronawirusa. Zmarł 21 kwietnia w Nowym Jorku. Wiadomość o śmierci trafiła do mediów dopiero dziewięć dni później.

Obejrzyj: Gwiazdy, które zmarły na koronawirusa

- Robienie telewizji jest wyzwaniem. Ale są ludzie, którzy swoim talentem, pasją i uśmiechem przekonują cię każdego dnia, że nic nie jest niemożliwe. Matteo był takim człowiekiem. Będziemy za nim tęsknić – powiedział Zahir McGhee showrunner "Harlem’s Kitchen".

dcf66m6

- Z bólem serca usłyszeliśmy o śmierci Matteo De Cosmo. Utalentowanego dyrektora artystycznego, z którym wielokrotnie pracowaliśmy. Był prawdziwym talentem, niesamowicie kreatywnym i uwielbianym przez wszystkich, z którymi pracował - oznajmił przedstawiciel stacji ABC.

 Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zobacz także: Nie żyje Oscar Chávez. Rząd nie chce potwierdzić przyczyny śmierci

Matteo De Cosmo urodził się we Włoszech, ale związał się z Nowym Jorkiem. Zaczynał w połowie lat 90. od zajmowania się kostiumami, a w 1999 r. był już dyrektorem artystycznym serialu "Strangers with Candy". Stamtąd trafił m.in. do "Chappelle's Show", "Wybrana", "Alpha House". Jego ostatnie projekty to "21 mostów", "Wu-Tang: An American Saga" i "Emergence".

dcf66m6

Podziel się opinią

Share
dcf66m6
dcf66m6