Data wyborów prezydenckich ciągle nieznana. Kurski i Ziobro stawiają na maj

Data wyborów prezydenckich ciągle nieznana. Kurski i Ziobro stawiają na maj
Źródło zdjęć: © Getty Images

10.05.2020 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przepadł pierwotny pomysł, by wybory prezydenckie przeprowadzić 10 maja, ale rząd nadal nie zapowiedział nowej daty. Podobno w PiS doszło do poważnego podziału w tej sprawie.

W sobotę 9 maja po godz. 15 na Nowogrodzkiej rozpoczęło się spotkanie, które rzekomo miało przesądzić o nowej dacie przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Jak donosi Dziennik.pl, Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski są nadal wielkimi zwolennikami majowego terminu.

Były prezes TVP, a obecnie doradca Jarosława Kaczyńskiego, miał już w piątek przekonywać prezesa, że przesunięcie daty wyborów odbije się negatywnie na wynikach Andrzeja Dudy. To samo miał zresztą mówić na spotkaniu z prezydentem.

Według Kurskiego sondaże wyraźnie sprzyjają Szymonowi Hołowni i obawia się, że Duda ma coraz mniejsze szanse na wygraną w pierwszej turze.

Ze zdaniem Kurskiego zgadza się rzekomo Zbigniew Ziobro. Jak donosi "Polska The Times", jego celem ma być wykluczenie Jarosława Gowina z koalicji. Z kolei Mateusz Morawiecki ma obawiać się politycznych konsekwencji zerwania porozumienia z Jarosławem Gowinem.

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie? Nadal nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się o 23 maja. Ale w zakulisowych rozmowach pada też data 28 czerwca, a nawet terminy w lipcu i sierpniu.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także