Kuriozalne słowa z TVP. "Stacja prawidłowo i prawdziwie pokazuje Tuska"

Jacek Kurski jest zadowolony z poziomu programów informacyjnych TVP. Nagonki na Tuska ma nie dostrzegać
Jacek Kurski jest zadowolony z poziomu programów informacyjnych TVP. Nagonki na Tuska ma nie dostrzegać
Źródło zdjęć: © vod

03.04.2022 15:09, aktual.: 03.04.2022 16:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nagonka TVP na Donalda Tuska, zwłaszcza w "Wiadomościach", jest faktem. Eksperci policzyli już, ile razy pokazano słynną wypowiedź "fur Deutschland", a internetowi szydercy zrobili z tej obsesji TVP niezły użytek, komentując ją w mediach społecznościowych. Żadnej nagonki jednak w swoich szeregach ma nie widzieć Jacek Kurski.

Krzysztof Luft, członek rady programowej TVP, zdradził w najnowszym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" jak Jacek Kurski przedstawia na spotkaniach tego gremium działalność informacyjną i publicystyczną stacji. Prezes TVP jest ponoć dumny z wysokiego poziomu i profesjonalizmu swoich programów.

Ma także pozostawać głuchy na krytykę opozycji o brak pluralizmu, obiektywizmu czy jawne sprzyjanie rządzącym, wypierając nawet to, co jest oczywiste. Tak, jak chociażby nagonka na Donalda Tuska w "Wiadomościach", które obsesyjnie traktują lidera Platformy. Jak ujawnił Krzysztof Luft, zdaniem Kurskiego, wszystko jest jednak w porządku, a prezes TVP nie ma się z czego tłumaczyć.

"(...)TVP tak przedstawia Donalda Tuska i opozycję, bo to jest prawidłowy opis rzeczywistości, ponieważ to jest prawda" - przytacza narrację Kurskiego Krzysztof Luft, który na ostatnim spotkaniu rady programowej TVP usłyszał także, że:

"Pan prezes nie przyznaje się do wspierania władzy, tylko do tego, że TVP ma znakomite programy informacyjne, które przedstawiają prawdę i prawdziwy obraz rzeczywistości".

Jak z ubolewaniem podsumował Luft, choć propagandowa machina TVP często bywa toporna i nieraz przyprawia o zażenowanie, to niestety jest skuteczna. "Poza Rosją, Białorusią i Węgrami nie znam w Europie krajów z takimi patologicznymi telewizjami publicznymi" - podsumował były członek KRRiT.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (208)
Zobacz także