Trwa ładowanie...
dmwqhtb

Izabela Janachowska

Najnowsze informacje
2.6
(5 głosów)
Oceń:
dmwqhtb
Miejsce urodzenia:

Szczecin

ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Izabela Janachowska to polska tancerka i prezenterka telewizyjna.

Izabela Janachowska - biografia

Izabela Janachowska to polska prezenterka telewizyjna, znana głównie z prowadzenia programów rozrywkowych i tanecznych. Urodziła się 30 marca 1981 roku w Lublinie, jednak pochodzi ze Szczecina.

Treningi rozpoczęła w wieku 8 lat. Sławę zyskała jako tancerka najwyższej klasy "S" w tańcach latynoamerykańskich i tańcach standardowych. Była w gronie nielicznych Polek, które osiągnęły, a następnie utrzymała przez większość swojej kariery światowy poziom w jednej z najbardziej wymagających konkurencji na świecie – „"10 tańcach". Janachowska wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Polski. Startowała również w konkursach rangi międzynarodowej.

Zaczynała swoją karierę jako tancerka, zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski w tańcu towarzyskim. W 2005 roku zadebiutowała jako prezenterka w programie "You Can Dance - Po prostu tańcz!", który prowadziła przez 8 lat. W międzyczasie prowadziła także m.in. "Top Model", "Must Be The Music. Tylko Muzyka", "MasterChef" i "Święta na luzie".

Izabela Janachowska w 2009 roku zdebiutowała w "Tańcu z Gwiazdami". W dziweiątej edycji show występowała wraz z aktorem Wojciechem Medyńskim. Para zajęła siódmą lokatę. W kolejnych odsłonach programu towarzyszyli jej Radosław Majdan (4. miejsce), Przemysław Saleta (10. miejsce), Paweł Staliński (2. miejsce), Zbigniew Urbański (14. miejsce) i Rafał Brzozowski (7. miejsce).

W roku 2015 Janachowska nawiązała współpracę z telewizją TVN Style, gdzie początkowo prowadziła program "I że cię nie opuszczę aż do ślubu". W formacie tym tancerka pomagała przyszłym młodym parom w organizacji ceremonii ślubnej i wesela w bardzo krótkim czasie. Ostatnio Janachowska została prowadzącą programu "W czym do ślubu?".
W 2021 roku Janachowska była jednym z sędziów w programie "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Poza pracą w telewizji jest także trenerką fitness i prowadzi własny kanał na YouTube, na którym publikuje treningi i porady z zakresu zdrowego stylu życia.

Izabela Janachowska jest żoną Krzysztofa Jabłońskiego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmwqhtb
dmwqhtb
dmwqhtb