Trwa ładowanie...
dlohmig

HBO zapłaci aktorom, którzy stracili pracę przez pandemię koronawirusa

HBO postanowiło pójść śladem Netfliksa i też wesprze finansowo swoich aktorów, którzy stracili pracę z powodu pandemii koronawirusa. Dostaną część swoich pensji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aktorzy serialu "Euforia" nie będą musieli się martwić o swoje finanse
Aktorzy serialu "Euforia" nie będą musieli się martwić o swoje finanse (Materiały prasowe)
dlohmig

Kilka dni temu Netflix zapowiedział, że będzie wypłacać aktorom swoich produkcji wynagrodzenie za grę w minimalnej liczbie odcinków serialu, jaka została zapisana w umowie. Pieniądze dostaną ci aktorzy, którzy nie mogą pracować na planie filmowym przez pandemię koronawirusa. Bardzo podobną ścieżką podążyło HBO.

ZOBACZ TEŻ: Jak gwiazdy spędzają kwarantannę?

Amerykańska firma zdecydowała, że też wypłaci wynagrodzenie aktorom swoich seriali, ale na nieco innych zasadach niż konkurent. HBO zdecydowało, że artyści otrzymają teraz 25 proc. wypłaty zapisanej w umowie za grę w określonej liczbie odcinków. Kolejne 25 proc. otrzymają w dniu, kiedy miał ruszyć plan zdjęciowy danej produkcji. Pozostała część trafi do ich kieszeni w momencie, kiedy faktycznie prace na planie ruszą.

dlohmig

Na liście płac są aktorzy m.in. seriali "Euforia", "Sukcesja" i "Barry".

ZOBACZ TAKŻE: Na wydarzeniu na FB Wirtualnej Polski "Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów" będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Według portalu deadline.com pozostałe studia filmowe nie chcą płacić aktorom, a na wypłaty liczył związek zawodowy Screen Actors Guild (SAG-AFTRA). Firmy twierdzą, że skoro aktorzy nie pracują, to nic im się nie należy. Związek miał już rozpocząć negocjacje z wytwórniami.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dlohmig

Podziel się opinią

Share
dlohmig
dlohmig