Trwa ładowanie...
06-02-2012 11:42

"Galeria" jednym z najlepiej oglądanych debiutów

Share
"Galeria" jednym z najlepiej oglądanych debiutówŹródło: ATM Grupa
d44hl0v

*"Galeria", nowy serial realizowany przez ATM Grupę SA dla TVP 1, jest jednym z najlepiej oglądanych debiutów. Serial gromadził w ubiegłym tygodniu średnio 3,2 mln widzów. Jest to jedna z największych widowni jaką w ostatnich dwóch latach mają debiutujące telenowele.*

Dla porównania wprowadzoną w styczniu br. Przez TVN „Julię” w pierwszym tygodniu, oglądało średnio 2,1 mln widzów. Podobnie pierwsze pięć odcinków wylansowanego przez tę stację serialu „Majka” oglądało średnio 2,9 mln widzów. Serial „Prosto w serce” oglądało średnio 2,6 mln osób. Z kolei premierowe odcinki „Linii życia” w Polsacie miały średnią widownię wielkości 2,5 mln. Emitowany przez tę stację serial „Dlaczego ja” oglądało początkowo 1,7 mln Polaków.

Spośród wymienionych seriali "Galeria" ma też największy udział w grupie 4+ - 23,8 proc.. W ubiegłym tygodniu, od poniedziałku do czwartku Jedynka była w tej grupie liderem pasma. Wyniki konkurencji w tej grupie to: „Julia” – 15,6 proc. , „Majka” – 21,4 proc., „Prosto w serce” – 18,5 proc., „Linia życia” – 15,7 proc., „Dlaczego ja” – 14,8 proc. (zobacz tabelkę w biurze prasowym).

d44hl0v

Dzięki "Galerii" wrosła też oglądalność pasma. Pierwszy tydzień nowego serialu oglądało więcej widzów niż „Plebanię”. Ten ostatni serial okresie wrzesień 2011 – styczeń 2012 oglądało średnio 3 mln widzów.

Zgodnie z oczekiwaniami Jedynki „Galeria”, która zastąpiła „Plebanię”, poprawiła też profil widza. W stosunku do poprzednika zwiększyła udział młodszej widowni i z dużych miast (powyżej 500 tys.). Ma też wyższy niż „Plebania” udział w grupie z wyższym wykształceniem.

"Galeria" to burzliwa historia, która rozgrywa się w tytułowej galerii handlowej. Pośród polowań na najmodniejsze ciuchy i okazje, toczy się także walka o miłość, sprawiedliwość, władzę i pieniądze. Głównych bohaterów, czyli Karolinę (Magdalenę Turczeniewicz), jej matkę Barbarę (Grażyna Wolszczak)
, Tadeusza Woydatta, właściciela galerii handlowej, łączy pewna tajemnica. Właśnie ona napędza i komplikuje ich dalsze losy. Uwikłani w tę historię są również Anita (Julia Pietrucha), zazdrosna o Karolinę córka Woydatta oraz Adam (Bartosz Porczyk), który zakochał się w Karolinie i jednocześnie chce się zemścić na Woydacie.

W galerii przecinają się w sumie losy trzech rodzin: bogatych Woydattów, przekonanych, że wolno im więcej niż innym oraz Kossowskich i Dworzaków, raz po raz próbujących przezwyciężać kolejne kryzysy.

Oprócz wspomnianych aktorów w "Galerii" można zobaczyć m.in. także Marka Kalitę, Marka Siudyma, Ewę Bukowską, Joannę Orleańską, Marka Frąckowiaka, Macieja Wojdyłę, Andrzeja Deskura. Całość reżyseruje Ryszard Zatorski.

d44hl0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44hl0v
d44hl0v