Trwa ładowanie...
d2gouln

Majka

Najnowsze informacje
5.0
(76581 głosów)
Oceń:

„Majka” to polski serial obyczajowy emitowany w telewizji TVN od 4 stycznia 2010 roku. Emisja ostatniego odcinka odbyła się 23 grudnia 2010. Natomiast pilotażowy odcinek wyemitowano 22 grudnia 2009, po ostatnim odcinku poprzednio emitowanego serialu „BrzydUla”.

„Majka” to opowieść o miłości, ale miłości niezwykłej i wręcz nieprawdopodobnej, dziejącej się w magicznym Krakowie. Tytułowa bohaterka, Majka Olkowicz (Joanna Osyda) to 20-letnia studentka fotografii na Akademii Sztuk Pięknych.

Poznajemy ją w momencie, kiedy stoi na progu spełnienia swoich zawodowych marzeń i walczy o stypendium na prestiżowej uczelni we Florencji. Jest zdolna, ambitna i przekonana, że podstawą szczęścia jest rozwijanie własnych pasji. Robi zdjęcia, wygrywa konkursy, a międzynarodowa kariera jest na wyciągnięcie ręki.

Majka, jak wiele współczesnych młodych dziewczyn, dąży do spełnienia zawodowego, które ma jej dać poczucie bezpieczeństwa. Uważa, że dopiero, gdy uporządkuje tę sferę życia, będzie mogła poszukać prawdziwej miłości. Jednak los ma wobec niej zupełnie inne plany. Angażuje w nie przystojnego architekta – Michała Duszyńskiego, męża pięknej ale i podstępnej Aleksandry.

Los łączy trójkę głównych bohaterów w kluczowym momencie ich życia. Majka studiuje i całkowicie poświęca się swojej fotograficznej pasji, natomiast Michał i jego żona Aleksandra od dłuższego czasu starają się o dziecko i po raz pierwszy są bardzo blisko sukcesu w tej sprawie. Ale czy tak naprawdę mogą przewidzieć i zaplanować swoją przyszłość?

„Majka” jest adaptacją wenezuelskiego serialu pt. „Juana la Virgen”. Produkcja łączy w sobie elementy telenoweli i komedii romantycznej. Widzowie będą śledzić losy tytułowej bohaterki przez 190 odcinków.

Serial został nominowany do prestiżowej nagrody Telekamery Tele Tygodnia 2011 w kategorii serial codzienny. Zajął drugie miejsce ustępując tylko serialowi TVP 2 „Barwy szczęścia”.

Majka
Tytuł oryginalny

Majka

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Muzyka
Operator
Obsada

Marek Karpowicz (Rozbicki)

Krzysztof Piątkowski (Eryk)

Bartosz Waga (Konrad)

Wojciech Słupiński (Ochroniarz)

Hubert Bronicki (Serwisant)

Bartłomiej Myca (kelner)

Magdalena Grąziowska (Lilka, przyjaciółka Majki)

Joanna Osyda (Majka)

Tomasz Ciachorowski (Michał Duszyński)

Krzysztof Bochenek (Ziemski)

Weronika Rosati (Dagmara Godzwon, współpracownica Michała)

Marta Bizoń (Doktor Barbara Kowalewska)

Ewa Kaim (mama Anna)

Margerita Kochan (Bożena)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gouln
d2gouln
d2gouln