Finał 8. edycji "Top Model": zwycięstwo należy do Dawida

Finał 8. edycji "Top Model": zwycięstwo należy do Dawida
Źródło zdjęć: © Screenshot

25.11.2019 23:09, aktual.: 25.11.2019 23:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Finał 8. edycji programu "Top Model" to zmagania czwórki uczestników: Olgi Kleczkowskiej, Sandry Dorsz, Dawida Woskaniana i Staszka Obolewicza. Dotychczas nie zdarzyło się jeszcze, żeby o zwycięstwo wałczyły aż cztery osoby. W poprzednich edycjach były to zawsze tylko trzy osoby, jest więc to ciekawe urozmaicenie ósmej serii show.

Pierwszy pokaz
Wielki finał 8. edycji programu "Top Model" rozpoczął się od pokazu, podczas którego na wybieg wyszli wszyscy uczestnicy bieżącego sezonu show. Na tle pozostałych wyróżniali się oczywiście finaliści, którzy pięknie, profesjonalnie zaprezentowali wybrane dla nich stroje. Modele i modelki przechadzali się po wybiegu w rytm utworu Rosalie.

Sesja finałowa na Kubie
Tuż po pierwszym pokazie zaprezentowane zostały efekty sesji zdjęciowej zrealizowanej na gorącej Kubie. Trzeba przyznać, że każdy z uczestników zachwycił nie tylko widzów oglądających finał na żywo, ale również jury.
Uczestnicy opowiedzieli nieco o sobie i o tym, co wynieśli z programu. "W programie bardzo dużo się o sobie nauczyłam i zaczęłam sobie radzić ze swoimi wadami" – przyznała Olga. "Uważam, że już wygrałem, bo modeling to coś, co lubię, co będę robił po programie" – stwierdził Staszek. "Na mojej liście marzeń jest okładka i mam nadzieję, że to będzie ta okładka" – skomentowała Sandra. "Jestem z siebie bardzo zadowolony i dumny" – powiedział Dawid.
Oceny jury nie były zbyt zróżnicowane. Sandra, Dawid oraz Staszek zdobyli po 11 punktów, Oldze przyznano natomiast 10 punktów.

Drugi pokaz
Następnie odbył się pokaz Mariusza Przybylskiego, który przyznał, że kciuki trzyma najmocniej za Dawida, który zwrócił na siebie jego uwagę już w sortowni. Przechadzającym się po wybiegu modelom towarzyszył podkład muzyczny zagwarantowany przez Krzysztofa Zalewskiego. Wokalista wykonał utwór "Luka".
Trzeba przyznać, że, oprócz finalistów, uwagę zwracała na siebie zjawiskowa Klaudia El Dursi, która to według internautów była faworyzowana przez jury. Wbrew tym głosom El Dursi odpadła w półfinale.

Sesja samochodowa
Widząc zdjęcia z futurystycznej sesji reklamującej nowy model samochodu, jurorzy byli zachwyceni i nie szczędzili uczestnikom komplementów.
Druga sesja udowodniła, że ostatni mogą być pierwszymi. Tak właśnie stało się w przypadku Olgi, która za zdjęcie okładkowe na Kubie otrzymała łącznie 10 punktów, czyli o jeden punkt mniej od pozostałych. Sesja z samochodem wywindowała ją na pierwsze miejsce w tabeli i zapewniła spore prowadzenie.

Zostaje już tylko trójka
Po przedstawieniu efektów drugiej sesji zdjęciowej przyszedł czas na wyeliminowanie jednego z uczestników. Głosem telewidzów oraz jury do kolejnego etapu przeszli Dawid, Olga oraz Staszek. Z programem pożegnała się Sandra Dorsz.
"Z takim temperamentem, z taką urodą nie damy Ci zginąć" - usłyszała Sandra od prowadzącej Magdy Mołek.

Trzeci pokaz
Troje uczestników, którzy dalej walczyli o zwycięstwo w programie, kolejny raz zaprezentowali się na wybiegu. Rywalizacja zaczęła robić się coraz bardziej zacięta, a atmosfera stawała się coraz gorętsza. Trzeci pokaz to kolejna świetna prezentacja finalistów i pozostałych uczestników 8. edycji programu.

Trzecia sesja zdjęciowa
Kolejna sesja finałowa była jedną z trudniejszych. Uczestnicy mieli promować na zdjęciach biżuterię. To byłoby jednak zbyt proste. Pozowali z końmi. Olga początkowo bała się zwierzęcia, lecz ostatecznie go okiełznała. Staszek i Dawid od razu podeszli do konia bez problemu i jakiegokolwiek strachu.
Cała trójka wypadła jednak niesamowicie. "Dawid, jest to piękne, magiczne zdjęcie" – powiedziała Kasia Strus. "Ja jestem zahipnotyzowany tym zdjęciem. Ja w ogóle lubię pracę Olgi" – skomentował Dawid Woliński. "Piękny facet, piękny model, piękny koń" – zachwycała się Kasia Sokołowska.
Olga w dalszym ciągu prowadziła mając już na swoim koniec 33 punkty, tuż za nią, z liczbą punktów 31 uplasował się Dawid, a na trzecim miejscu stanął Staszek mając 30 punktów. Punkty przyznane przez jury jeszcze jednak nie mogły o niczym przesądzić.

Czwarty pokaz
Kolejny pokaz i kolejna świetna prezentacja uczestników w rytm utworu Krzysztofa Zalewskiego. Olga, Staszek i Dawid z całą pewnością zasłużenie znaleźli się w finałowej trójce. Widać było, że na wybiegu czują się ja ryby w wodzie. Każde z nich wyglądało naprawdę dobrze. To samo należy powiedzieć o pozostałych uczestnikach aktualnej edycji programu – każdy z nich zaprezentował się fantastycznie.
Czwarty pokaz był ostatnim momentem, w którym jurorzy mogli oddać swoje głosy.

Ogłoszenie wyników
"Głosami jurorów i głosami widzów zwycięzcą 8. edycji jest… Dawid" – oznajmiła Magda Mołek, a publiczność oszalała. Choć Dawid bał się, że ludzie zaczną traktować go poprzez pryzmat choroby, mylił się. Jury oraz publiczność potraktowali go jako utalentowanego, pełnego profesjonalizmu przyszłego modela.

"Zupełnie się tego nie spodziewałem" – przyznał rozemocjonowany Dawid. "Dawidku, kochanie, jesteś inspiracją dla całej Polski. Jestem bardzo szczęśliwa, że wygrałeś" – powiedziała Joanna Krupa.

Dawid otrzymał czek na 100 tysięcy złotych, poza tym wygrał sesję okładkową oraz kontrakt z międzynarodową agencją modelek i modeli. Wygrał również ogromną sympatię telewidzów i olbrzymią pewność siebie. Gratulujemy!

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)
Zobacz także