"Fakty" biją sobie brawo. Podają wyniki oglądalności

"Fakty" chwalą się oglądalnością
"Fakty" chwalą się oglądalnością
Źródło zdjęć: © "Fakty" TVN
Magdalena Drozdek

03.10.2021 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na koniec sobotniego wydania "Faktów" stacja pochwaliła się wynikami oglądalności za wrzesień. Prowadzący Piotr Marciniak pokusił się o wymowny komentarz.

O tym, że rywalizacja między stacjami informacyjnymi trwa w najlepsze, nawet nie trzeba przypominać. Walka o widza jest tak zacięta, że najwięksi konkurenci dążą do skompromitowania przeciwnika. Mowa oczywiście o bitwie, jaką od miesięcy toczą "Wiadomości" TVP z "Faktami" TVN. Niemal co wieczór wydawcy szukają haka na konkurenta, co skutkuje ostrymi atakami w głównych wydaniach tych programów. Tu jeden z ostatnich przykładów.

Ciekawie przedstawiają się na tym tle wyniki oglądalności. Gdy w sobotni wieczór "Wiadomości" uderzały w "Fakty", w TVN-ie skupiono się przede wszystkim na własnym sukcesie.

"Fakty" mają powody do radości. Według danych przekazanych przez Nielsena, to właśnie "Fakty" były najchętniej oglądane we wrześniu. Z przedstawionych wykresów wynika, że program oglądało dokładnie 2 451 311 widzów.

TVN gonią "Wiadomości" TVP - brakowało im niewiele do pozycji lidera. Ich wynik to 2 422 632 widzów. Na trzecim miejscu, nieco w tyle jest program informacyjny Polsatu, który śledziło we wrześniu 1 519 978 widzów.

Z przekazanych przez "Fakty" danych wynika też, że stacja TVN24 miała 5,1 proc. udziału w grupie widzów 4+. TVP Info - 4,0 proc. A Polsat News "jedyne" 1,5 proc.

- Po raz kolejny "Fakty" TVN były najchętniej oglądanym wieczornym programem informacyjnym w Polsce, a stacja TVN24 była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym. Tak wynika z wrześniowego badania Nielsen Television Audience Measurement. To pokazuje, że jesteśmy cennym źródłem informacji dla Polek i Polaków. Traktujemy to jako zobowiązanie do dochowywania najwyższej rzetelności i kontynuowania nadawania - chwali się stacja.

Na koniec Piotr Marciniak pokusił się o wymowny komentarz.

- To jest dla nas duża radość w obliczu niedawnych problemów i duża odpowiedzialność - przyznał.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (215)
Zobacz także