Trwa ładowanie...

Fajbusiewicz zwraca odznaczenie przyznane mu przez Lecha Kaczyńskiego. Został oszukany przez TVP

Dawniej ikona Telewizji Polskiej, dziś jej największy oponent. Po tym jak "Magazyn kryminalny 997" Michała Fajbusiewicza został zdjęty z anteny i zastąpiony łudząco podobnym programem, reporter postanowił zwrócić odznaczenie za zasługi dla TVP przyznane mu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Fajbusiewicz zwraca odznaczenie przyznane mu przez Lecha Kaczyńskiego. Został oszukany przez TVPŹródło: SPL/East News
d4jqb20
d4jqb20

Powrót programu Fajbusiewicz do TVP był szeroko komentowany w mediach. Jednak zaledwie po jednym odcinku "Magazyn kryminalny 997" zniknął z anteny TVP1. Choć przedstawiciele Telewizji Polskiej tłumaczyli ten ruch kosmetycznymi zmianami, ostatecznie program został zawieszony. Niespodziewanie na początku lutego pojawiła się informacja, że 8 marca 2018 r. Jedynka zacznie emisję nowego programu kryminalnego o łudząco podobnej nazwie. "Magazyn 997" ma poprowadzić Dariusz Bohatkiewicz, reporter "Wiadomości".

Pikanterii sprawie dodaje to, że nikt nie poinformował Fajbusiewicza o tym, że jego program zostanie reaktywowany w nowej formule. Dziennikarz w rozmowie z serwisem Wirtualne Media nie krył rozczarowania.

- W tej telewizji powstają teraz rozmaite dziwne formacje, więc i taki zdekomunizowany plagiat też znalazł tu swoje miejsce. To ja jestem autorem programu "Magazyn kryminalny 997", od początku do końca. A mimo to - podobnie, jak o zdjęciu mojego magazynu z anteny, tak i o pojawieniu się nowego programu nikt z TVP mnie nie poinformował. No ale ja już nie spodziewam się żadnego przyzwoitego gestu ze strony tych facetów - powiedział Fajbusiewicz w rozmowie z serwisem.

Michał Fajbusiewicz nie ma wątpliwości, że zdjęcie jego programu było już z góry ukartowane.

d4jqb20

- Wypadło tylko słowo "kryminalny", żebym nie mógł pójść z tym do sądu. Podejrzewam nawet, że będzie to robione w tej samej scenografii, w której nagrywaliśmy nasz magazyn. Wie pan: jest taka nieuczciwość ze strony tych facetów, że totalnie wszystko jest możliwe, nawet to, że cała ta jesienna akcja nagłego zdjęcia mojego programu miała na celu tylko wyłączenie mnie z niego - wyznał dziennikarz w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Fajbusiewicz uważa, że granice przyzwoitości zostały już dawno przekroczone. W związku z tym zamierza zwrócić odznaczenie za zasługi dla TVP przyznane mu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

d4jqb20

- Co innego mogę zrobić w tej sytuacji, gdy nikogo i niczego się nie ceni, kiedy nie ma podstawowych norm przyzwoitości? - pyta bezradnie dziennikarz.

"Magazyn kryminalny 997" emitowany był od października 1986 roku. Do roku 1990 gospodarzem programu był płk. Jan Płócienniczak, a od 1990 do 2010 roku - właśnie Fajbusiewicz. W 2009 roku magazyn trafił na antenę TVP Info, a potem - na krótko – z powrotem do TVP2, by zakończyć się rok później. Nowa odsłona magazynu miała być jego wielkim powrotem na antenę.

d4jqb20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jqb20