Trwa ładowanie...

To koniec "Magazynu kryminalnego 997" w TVP. Michał Fajbusiewicz będzie dochodził swoich racji

Telewizja Polska podjęła decyzję w sprawie "Magazynu kryminalnego 997". Zniesiony po jednym odcinku program nie wróci już na antenę. Stacja rozwiązała umowę z Michałem Fajbusiewiczem.

To koniec "Magazynu kryminalnego 997" w TVP. Michał Fajbusiewicz będzie dochodził swoich racjiŹródło: Materiały prasowe
d2gouln
d2gouln

"Magazyn kryminalny 997" nagle powrócił na antenę po kilkuletniej przerwie, po czym zniknął po pierwszym odcinku. Wielu ta decyzja zaskoczyła, ponieważ format osiągnął bardzo dobry wynik, jeśli chodzi o oglądalność. Michał Fajbusiewicz, prowadzący program, nie krył rozczarowania decyzją stacji. Zwłaszcza, że cała ekipa nie dostała jeszcze ani grosza za swoją pracę.

Nieoficjalnie mówiło się o tym, że z emisji programu zrezygnowano przez naciski prawicowych publicystów. Oficjalna wersja jest jednak zupełnie inna. Telewizja Polska wydała bowiem na swojej stronie oświadczenie, w którym wyjaśnia, dlaczego zrezygnowano z formatu. Według stanowiska stacji, podjęto autonomiczną decyzję o zawieszeniu emisji programu "997" na okres najbliższych dwóch tygodni w celu dokonania koniecznych zmian w formacie programu. Dopiero później miała zapaść decyzja o dalszych losach programu.

Jak się okazuje, ostatecznie z "997" zrezygnowano, a Michał Fajbusiewicz kilka dni temu otrzymał pismo, że umowa została rozwiązana. Powodów decyzji jednak nie podano. Gospodarz programu nie kryje rozczarowania i zaznacza, że będzie domagał się zwrotu kosztów, przede wszystkim ze względu na ekipę, która włożyła ogrom pracy w przygotowanie nowej wersji programu.

- Będziemy domagali się zwrotu przynajmniej jakiejś rozsądnej części tej kwoty, jakiej - tego nie mogę zdradzić, ze względu na dobro toczących się właśnie w telewizji rozmów. Jeżeli telewizja zachowa się honorowo, osiągniemy konsensus i weźmiemy pieniądze, na które zgodzą się obie strony, jeżeli jednak nie, będę musiał skierować sprawę do sądu. Bardzo chciałbym tego uniknąć – mówił Fajbusiewicz portalowi wirtualnemedia.pl.

d2gouln

Według informacji portalu, dziennikarz otrzymuje już propozycje od innych stacji na realizację magazynu w podobnej formie jak w TVP. Na razie Fajbusiewicz nie podjął żadnej decyzji.

"Magazyn kryminalny 997" emitowany był od października 1986 roku. Do roku 1990 gospodarzem programu był płk. Jan Płócienniczak, a od 1990 do 2010 roku - właśnie Fajbusiewicz. W 2009 roku magazyn trafił na antenę TVP Info, a potem - na krótko – z powrotem do TVP2, by zakończyć się rok później. Nowa odsłona magazynu miała być jego wielkim powrotem na antenę.

Zobacz także: "A co jak zdejmiecie mnie po jednym odcinku?" Zadziwiające kulisy zniesienia "997" z anteny

d2gouln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gouln