Trwa ładowanie...

Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor z Polski wygrała! Jacek Kurski komentuje

Viki Gabor zwyciężyła w Eurowizji Junior 2019! Po raz kolejny wygraną zgarnęła Polka. Viki Gabor powtórzyła sukces Roksany Węgiel. Jacek Kurski na gorąco po tym wydarzeniu udzielił wywiadu. Prezes TVP nie ma wątpliwości, dlaczego Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019.

Share
Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor z Polski wygrała! Jacek Kurski komentujeŹródło: AKPA, fot: AKPA
d3votil

Eurowizja Junior 2019 należy do Viki Gabor, która bez wątpienia, tak jak Roksana Węgiel, zrobi oszałamiającą karierę. I nikogo nie powinno to dziwić. 12-latka rozbiła bank! Zwycięstwo Eurowizji Junior 2019 po raz kolejny należy do Polski. To historyczna chwila! Żaden inny kraj nigdy wcześniej nie zwyciężył dwa razy z rzędu w tym konkursie!

Nastolatka pokazała na scenie światowy poziom. Głos, charyzma i to "coś", czego zabrakło innym uczestnikom. Scena w Gliwicach należała do niej.

Kiedy oficjalnie ogłoszono, że Gabor powtórzyła sukces Roksany Węgiel, 12-latce odebrało mowę. Tuż po zwycięstwie TVP wyemitowała wywiad z Jackiem Kurskim, który nie posiadał się z radości.

d3votil

Prezes TVP skomentował wygraną Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019

- Finał "The Voice Kids" w lutym tego roku. To czas, kiedy poznaliśmy się z Viki. Kwestia intuicji, także w zarządzaniu telewizją, dużo mi podpowiedziała. Kiedy Roksana Węgiel wygrała "The Voice Kids" 2 lata temu, wiedziałem jedno. To jest ten głos, ta dziewczyna - mówił w TVP1 Jacek Kurski, prezes TVP.

- Natomiast rok temu widziałem Wiktorię Gabor. Była najlepsza w "The Voice Kids". Skoro wiedzieliśmy o Eurowizji w Polsce, bo wygraliśmy dzięki Roksanie w Mińsku, postanowiłem zapytać Polaków, czy tym razem moja intuicja także się nie myli. Ludzie zadecydowali - tłumaczył dalej Kurski.

- Była "Szansa na sukces", którą Viki wygrała. Rozbiła bank. Ludzię ją poparli. Dziękuję widzom TVP i "Wiadomości". Być może o wygranej Viki na Eurowizji Junior 2019 zadecydowały setki tysięcy głosów właśnie od naszych widzów. To mogło przechylić szalę zwycięstwa. Tam, gdzie wygrywają widzowie, tam wygrywa także dobra muzyka. Dlatego dziękuję widzom TVP - zakończył prezes Telewizji Polskiej.

Kim jest Viki Gabor?

Wiktoria Gabor urodziła się w 2007 r. w Niemczech w rodzinie Romów. Rodzice przenieśli się do Polski, a potem do Wielkiej Brytanii. Po kilku latach mieszkania za kanałem La Manche, nastolatka wraz z rodziną zdecydowała się wrócić do Polski. Zamieszkała w Krakowie i zaczęła karierę w branży muzycznej.

d3votil

Wystartowała w drugiej edycji programu "The Voice Kids", gdzie osiągnęła spory sukces, docierając do samego finału. Latem 2019 r. wystąpiła w Sopocie, zaproszona do koncertu Young Choice Awards, a zaraz potem stanęła w szranki eliminacji do konkursu Eurowizja Junior.

Przeszła przez nie jak burza i wygląda na to, że ten sztorm wcale nie zamierza ucichnąć.

ZOBACZ NOWY ODCINEK "W ŁÓŻKU Z OSKAREM". Katarzyna Bonda: Nie wiem, czy Remigiusz Mróz to "ten" na całe życie

d3votil
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3votil
d3votil