Trwa ładowanie...
d351e2i

The Voice Kids

Najnowsze informacje
4.0
(3 głosy)
Oceń:
d351e2i
 ''The Voice Kids'' to dziecięca wersja programu muzycznego typu talent show "The Voice of Poland" Facebook.com

''The Voice Kids'' to polski program telewizyjny realizujący format typu talent show. Jest emitowany na TVP2 od 1 stycznia 2018 roku, a jego formuła oparta została na niderlandzkim programie o takiej samej nazwie. Do udziału w ''The Voice Kids'' mogą zgłaszać się dzieci od 8 do 15 lat.

The Voice Kids – opis programu i uczestnicy

Głównym celem programu ''The Voice Kids'' jest szukanie śpiewających młodych talentów. Najpierw odbywają się tzw. pre-castingi, w których biorą udział setki chętnych, ale musi zostać wybranych jedynie 100 szczęśliwców, którzy przejdą dalej. Na tym etapie przesłuchania nie są nagrywane ani emitowane.

W ''The Voice Kids'', gdy zostają wyłonieni kandydaci do dalszej przygody z programem, odbywają się tzw. przesłuchania w ciemno. Tym razem zakwalifikowani uczestnicy przychodzą do studia i śpiewają przygotowane piosenki, ale trenerzy programu są odwróceni tyłem. Gdy któryś z trenerów ''The Voice Kids'' jest zachwycony występem i chce przyjąć tę osobę do swojej drużyny, wciska przycisk i automatycznie odwraca się. Jeśli wykonanie spodoba się więcej jak jednemu trenerowi, wówczas uczestnik musi sam wybrać, do kogo chce trafić.

Każdy z trenerów w jury musi skompletować swoją drużynę złożoną z 18 uczestników ''The Voice Kids''. Następnie co tydzień każdy z jurorów wybiera po 3 osoby ze swojej grupy. Tym sposobem cała trójka przechodzi tzw. bitwę. Muszą wyjść na specjalnie przygotowany ring muzyczny i śpiewać przeciwko sobie. W ''The Voice Kids'' po każdej zakończonej bitwie odpadają aż 2 osoby.

Gdy w każdej z drużyn zostanie po 6 zawodników, trenerzy samodzielnie decydują o finałowej trójce. Tym sposobem dochodzi do finału "The Voice Kids" i osoba z największą liczbą punktów po głosowaniu SMS-owym wygrywa.

The Voice Kids– trenerzy i zwycięzcy

W 1. edycji programu ''The Voice Kids'' trenerami byli Edyta Górniak, Tomson i Baron oraz Dawid Kwiatkowski. Prowadzącymi zostali Tomasz Kammel i Barbara Kurdej-Szatan, a podczas występów komentatorami byli Witold Sosulski oraz Leon Paszek. Pierwszą edycję ''The Voice of Kids'' wygrała Roksana Węgiel z drużyny Edyty Górniak.

Natomiast w 2. edycji ''The Voice Kids'' doszło do zmiany w składzie jury. Funkcję trenerki objęła Cleo zamiast Edyty Górniak, a Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron ponownie dołączyli do programu. Zwyciężczynią ''The Voice Kids 2'' została Anna ''Annika'' Dąbrowska z drużyny Cleo.

Kolejna 3. edycja ''The Voice Kids'' będzie miała swoją premierę w styczniu 2020 roku. Wiadomo, że w jury na pewno zasiądą Tomson i Baron oraz Dawid Kwiatkowski. Natomiast prowadzącymi zostaną Tomasz Kammel i Jan Dąbrowski, a Barbarę Kurdej-Szatan zastąpi Ida Nowakowska.

The Voice Kids – ciekawostki

  • w przeciwieństwie do wersji dla dorosłych, czyli ''The Voice of Poland'', w dziecięcej edycji programu nie ma odcinków na żywo, w których odbywają się eliminacje; jednym odcinkiem rzeczywiście nadawanym w tym trybie jest ostatni etap finału tuż przed ogłoszeniem zwycięzcy;
  • w finale jurorzy spośród trojga zawodników wybierają po jednej osobie, która wchodzi w skład ścisłego finału;
  • zwycięzca otrzymuje możliwość nagrania własnego singla z wytwórnią Universal Music Polska, a także stypendium w wysokości 50 tys. złotych.
d351e2i
d351e2i
d351e2i
d351e2i