Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor wygrała konkurs!

Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor wygrała konkurs!
Źródło zdjęć: © AKPA

24.11.2019 18:23, aktual.: 24.11.2019 22:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eurowizja Junior 2019! Zwyciężczynią po raz kolejny została Polka. Viki Gabor powtórzyła sukces Roksany Węgiel.

Eurowizja Junior 2019 należy do Viki Gabor, która bez wątpienia, tak jak Roksana Węgiel, zrobi oszałamiającą karierę. I nikogo nie powinno to dziwić.

12-latka rozbiła bank! Zwycięstwo Eurowizji Junior 2019 po raz kolejny należy do Polski. To historyczna chwila! Żaden inny kraj nigdy wcześniej nie zwyciężył dwa razy z rzędu w tym konkursie!

Nastolatka pokazała na scenie światowy poziom. Głos, charyzma i to "coś", czego zabrakło innym uczestnikom. Scena w Gliwicach należała do niej.

"Ma pomysł na swoją obecność na scenie" - podsumował Artur Orzech, komentator TVP.

Piosenkę "Superhero" Viki Gabor, z którą zwyciężyła Eurowizję Junior 2019, posłuchacie tutaj:

Na eurowizyjnej scenie nie zabrakło Roksany Węgiel, która w towarzystwie Aleksandra Sikory i Idy Nowakowskiej prowadzi wydarzenie. Przypomnijmy, że to właśnie dzięki niej tegoroczna Eurowizja Junior odbywa się w Gliwicach.

Kim jest Viki Gabor?

Wiktoria Gabor urodziła się w 2007 r. w Niemczech w rodzinie Romów. Rodzice przenieśli się do Polski, a potem do Wielkiej Brytanii. Po kilku latach mieszkania za kanałem La Manche, nastolatka zdecydowała się wrócić do Polski. Zamieszkała w Krakowie i zaczęła karierę w branży muzycznej.

Wystartowała w drugiej edycji programu "The Voice Kids", gdzie osiągnęła spory sukces, docierając do samego finału. Latem 2019 r. wystąpiła w Sopocie, zaproszona do koncertu Young Choice Awards, a zaraz potem stanęła w szranki eliminacji do konkursu Eurowizja Junior. Przeszła przez nie jak burza i wygląda na to, że ten sztorm wcale nie zamierza ucichnąć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (962)
Zobacz także