Trwa ładowanie...

Eurowizja 2022. Szczegółowe wyniki półfinału Ochmana. Kolejne rozczarowanie?

Szczegółowa punktacja z półfinałowych zmagań na Eurowizji podawana jest zawsze dopiero po finale. Jak wypadł Krystian Ochman? Nie najgorzej, ale Polak uplasował się daleko za podium.

W półfinale Krystian Ochman zajął 6. miejsce W półfinale Krystian Ochman zajął 6. miejsce Źródło: Instagram
d1ttsa8
d1ttsa8

Od momentu ogłoszenia wyników wśród polskich internautów trwa dyskusja na temat ukraińskich jurorów, którzy nie przyznali Krystianowi Ochmanowi żadnych punktów. Afera urosła do niebotycznych rozmiarów.

Krystian Ochman zrobił, co mógł i reprezentował Polskę na najwyższym poziomie od momentu preselekcji aż po finał. 22-latek miał jednak bardzo silną konkurencję, o czym najlepiej świadczą szczegółowe wyniki drugiego półfinału, na którym Krystian Ochman wywalczył dopiero szóstą pozycję.

W drugim półfinale 66. Konkursu Piosenki Eurowizji najlepiej poradziła sobie Cornelia Jakobs ze Szwecji zdobywając 396 pkt. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci: Australii, Serbii, Czech, Estonii, Polski, Finlandii, Belgii, Rumunii i Azerbejdżanu.

d1ttsa8

Z półfinałowej konkurencji w finale Ochmanowi udało się przeskoczyć Estonię (13 m.), Czechy (22 m.) i Australię (15 m.).

Maneskin dla WP: Homofobia? Nie powinno być na nią żadnego przyzwolenia

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify oraz w aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ttsa8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1ttsa8