Trwa ładowanie...
d49r6xy

Diagnoza

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:
TVN - materiały prasowe
Źródło: TVN - materiały prasowe

"Diagnoza" to polski serial medyczno-kryminalny emitowany na antenie telewizji TVN. Opowiada o losach Anny Leśniewskiej, która traci pamięć wskutek wypadku komunikacyjnego i stopniowo odzyskuje pamięć. Premierowy odcinek serialu został wyemitowany 5 września 2017 roku, a w serii pojawiają się tacy aktorzy jak Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Adam Woronowicz czy Danuta Stenka.

Diagnoza - opis fabuły

Fabuła serialu "Diagnoza" oparta jest na wydarzeniach z życia dr Anny Leśniewskiej (Maja Ostaszewska), która w 1. sezonie produkcji powraca do Polski po wielu latach nieobecności. Kobieta nie decyduje się jednak na ten krok bez powodu, bowiem planuje raz na zawsze uporządkować swoje sprawy z przeszłości, a przede wszystkim zmierzyć z kimś, kto wyrządził jej ogromną krzywdę. Początkowo wszystko układa się zgodnie z planem, jednak wkrótce życie Anny zostaje wywrócone do góry nogami. Wszystko przez wypadek komunikacyjny, wskutek którego kobieta traci pamięć.

W 2. sezonie "Diagnozy" Anna Leśniewska odkrywa z kolei przestępstwo farmaceutyczne, którego ujawnienia za wszelką cenę chce uniknąć firma Global Vita. Dyrektorzy koncernu chcą wprowadzić na rynek nowy lek na endometriozę, który dostała dobra koleżanka Anny, Ewa Przybylska. Środek jednak okazuje się być daleki od skuteczności, a stan kobiety pogarsza się z dnia na dzień. Anna i Michał Wolski (Maciej Zakościelny) wkrótce są zastraszani przez firmę po tym, jak odkrywają prawdę o szkodliwości leku. Sprawy komplikują się do tego stopnia, że wkrótce dochodzi do porwania dzieci lekarki, która zgadza się na współpracę ze swoim byłym partnerem, Janem Artmanem (Adam Woronowicz).

Trzeci sezon "Diagnozy" oczywiście także dostarczył widzom wielu emocji, a wszystko za sprawą nowej ordynator szpitala w Rybniku, Bogny Mróz (Danuta Stenka), którą łączy dość podejrzana przeszłość z Janem Artmanem, byłym partnerem Anny. Z czasem staje się oczywiste, że chcą się oni jej pozbyć, a mężczyzna wkrótce pokaże zupełnie inne oblicze. "Diagnoza 3" rzuci też nowe światło na kwestię relacji Anny i Michała, które skomplikuje choroba dra Wolskiego oraz prywatne śledztwo kobiety, w które wkrótce włączy się prokurator Paweł Wilecki (Mateusz Kościukiewicz).

W 4. sezonie "Diagnozy" kolejny raz powrócimy do losów lekarzy rybnickiego szpitala, gdzie do personelu wkrótce dołączy Szymon Brock (Maciej Stuhr). Mężczyzna chce zaangażować się w działalność organizacji na rzecz ochrony środowiska, czym udaje mu się zainteresować także Annę. Nieoczekiwanie ich zaangażowanie w sprawę okaże się podstawą do kolejnego śledztwa, tym razem w sprawie potencjalnej afery ekologicznej. Co ciekawe, w życiu bohaterów kolejny raz pojawia się kontrowersyjny Olivier Krynicki (Jan Englert), który powróci w wielkim stylu. Widzowie poznają także dalsze losy prokuratora Wileckiego.

Diagnoza - obsada, bohaterowie

Serial "Diagnoza" opowiada głównie o losach dr Anny Leśniewskiej oraz jej najbliższego otoczenia, jednak obsada aktorska produkcji, wraz z rozwojem wydarzeń, stale się rozwijała z sezonu na sezon. W główne role w serii wcielają się między innymi tacy aktorzy jak Maja Ostaszewska (jako Anna Leśniewska), Adam Woronowicz (jako Jan Artman), Maciej Zakościelny (jako Michał Wolski), Danuta Stenka (jako Bogna Mróz) czy Maciej Stuhr (jako Szymon Brock).

W pozostałych rolach w "Diagnozie" pojawiają się chociażby Magdalena Popławska, Aleksandra Konieczna, Sonia Bohosiewicz, Antoni Królikowski, Beata Ścibakówna, Jan Englert, Mateusz Kościukiewicz oraz Michał Czarnecki. Za produkcję serialu odpowiedzialni są Dagmara Bończyk i Dorota Kośmicka, natomiast swoją rekę do reżyserii projektu przyłożyli Maciej Bochniak, Xawery Żuławski, Michał Otłowski, Łukasz Pawlikowski, Barbara Frąckiewicz i Łukasz Kośmicki. Muzyką w "Diagnozie" zajął się z kolei Łukasz Targosz.

Diagnoza - ciekawostki

  • serial "Diagnoza" został nagrodzony Telekamerą "Tele Tygodnia" 2018 w kategorii Serial. Rok wcześniej produkcja otrzymała też nominację do Orłów w kategorii Najlepszy filmowy serial fabularny.
  • W grudniu 2017 roku "Diagnoza" miała swoją premierę także na Ukrainie, gdzie emitowała ją stacja 1+1.
  • W listopadzie 2018 roku w ręce fanów serialu trafił odcinek specjalny "Diagnozy", który dostępny jest jedynie w serwisie streamingowym telewizji TVN – Player.pl.

Diagnoza - odcinki

"Diagnoza" zadebiutowała na antenie telewizji TVN 5 września 2017 roku. Każda seria programu obejmuje łącznie 13 odcinków, a wraz z emisją 4. sezonu produkcji powstały łącznie 52 odcinki oraz jeden specjalny, dostępny jedynie w internecie. Odcinki "Diagnozy" regularnie pojawiają się na antenie telewizji TVN, gdzie emitowane są premierowo we wtorki o 21:30.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49r6xy
d49r6xy
d49r6xy