Trwa ładowanie...

"Dajcie spokój z Tuskiem". Dziennikarzowi TVP wymsknęło się na wizji

Nie da się policzyć, ile jest gwiazd na niebie, a także ile razy TVP wspomina w swoich informacyjnych programach o Donaldzie Tusku. Na Twitterze zaczął krążyć krótki filmik z przypadkowym "apelem" Adriana Klarenbacha.

Adrian Klarenbach jest od ponad 20 lat dziennikarzem TVP Adrian Klarenbach jest od ponad 20 lat dziennikarzem TVP Źródło: screen z programu, fot: Drozdek Magdalena
diz5rzf
diz5rzf

Latem 2021 r. stało się jasne, że Donald Tusk wraca do polskiej polityki. Nie minęło wiele czasu, by w serwisach informacyjnych i "Wiadomościach" TVP rozpoczęto kampanię przeciwko Tuskowi. Już w sierpniu 2021 r. pisaliśmy, że do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 38 skarg na "Wiadomości" atakujące polityka. Do grudnia tego roku w głównym wydaniu programu informacyjnego TVP1 aż 100 razy padło słynne, wyrwane z kontekstu "Für Deutschland", co doprowadziło do tego, że trzech członków rady programowej TVP zaapelowało do KRRiT o wymierzenie nadawcy surowej kary.

Doszło do tego, że w jednym z odcinków "W tyle wizji" wyemitowano zbitkę ujęć Donalda Tuska w rytm refrenu piosenki "Ty wariacie" zespołu Boomcyk. Nic dziwnego, że internauci szybko wyłapali fragment jednego z ostatnich programów prowadzonych przez Adriana Klarenbacha, który podczas burzliwej wymiany zdań rzucił dość zaskakującym komentarzem o Donaldzie Tusku.

Zobacz: Ida Nowakowska przekonuje - "TVP zapewnia dualizm mediów"

Na Twitterze krąży wycinek z porannego programu TVP Info, w którym Adrian Klarenbach rozmawia m.in. z politykami. Podczas wymiany zdań jedna z zaproszonych do studia osób wspomniała o Donaldzie Tusku.

diz5rzf

"No dajcie spokój z Tuskiem. Co "Tusk"?!" - rzucił prowadzący. Jego komentarz z przekąsem został przez internautów potraktowany jako apel do TVP. "Mamy nadzieję, że pańskie westchnienie dojdzie do redakcji 'Wiadomości'" - skomentowali administratorzy popularnego fanpage'a.

diz5rzf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diz5rzf