Co z koncesją TVN7? Właściciel stacji może zwrócić się o pomoc w sądzie

TVN7 pokazuje m.in. "Hotel Paradise"
TVN7 pokazuje m.in. "Hotel Paradise"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.12.2021 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dopiero co zakończyła się burza wokół koncesji dla TVN24. Okazuje się jednak, że jeszcze jeden kanał toczy walkę z KRRiT i jest nim TVN7, który na decyzję w swojej sprawie czeka od 11 miesięcy.

TVN Grupa Discovery po zamieszaniu wokół tzw. "lex TVN" uzyskała dla TVN24 holenderską koncesję na nadawanie w Polsce. Sytuacja prawna grupy należącej do amerykańskiego Discovery nie zmieniła się, ale kontrowersyjny projekt ustawy utknął w sejmowej "zamrażarce". Nie oznacza to jednak, że TVN7 również będzie mógł spokojnie kontynuować nadawanie w Polsce. W przypadku tej stacji zaczyna robić się nerwowo, bo KRRiT od 11 miesięcy zwleka z podjęciem decyzji ws. przedłużenia koncesji. Ta kończy się za nieco ponad 2 miesiące.

Co zrobi TVN? Ma plan, którego częścią może być sądowe "zabezpieczenie".

Koncesja dla TVN7 wygada 25 lutego 2022 r. Czy i tym razem czekają nas czarne plansze i całodzienne programy o tym, jak rząd chce utrudniać nadawanie stacjom należącym do koncernu Discovery? Jak śpiewa klasyk: "wszystko się może zdarzyć", ale właściciel TVN7 ma plan działania.

Lex TVN trafiło do sejmowej zamrażarki. Ostatecznie, by na chwilę zapomnieć o sprawie, wprowadzono specjalną uchwałę, której ważnym elementem jest sprawdzanie struktury właścicielskiej nadawców. Grupa Discovery już przedstawiła KRRiT stosowne dokumenty, które są teraz analizowane. I właśnie od tej analizy ma zależeć przyszłość TVN7.

"Jeśli TVN Grupa Discovery nie zmieni struktury, to KRRiT może wygasić koncesję dla TVN7 i rozpisać konkurs na nadawanie w multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, jak uczyniła w przypadku ATM Rozrywka" - piszą Wirtualne Media.

Z kolei głos z TVN płynie: - Nie ma żadnych przeszkód formalnych ani merytorycznych, by na najbliższym posiedzeniu KRRiT podjęła decyzję przedłużającą koncesję dla tego kanału - jak przekonuje w rozmowie z WM Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej TVN.

Dziennikarze donoszą, że gdyby z koncesją były jeszcze większe problemy, TVN będzie dążyć do "zabezpieczenia postępowania". Jeśli zgodzi się na to sąd, TVN7 będzie dalej nadawać swoje programy, nawet jeśli koncesja nie zostanie przedłużona.

- Warto przypomnieć, że w TVN24 pracuje ponad tysiąc osób. Nie możemy przechodzić do porządku dziennego nad wielomiesięczną bezczynnością KRRiT - dodaje Issat.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także