Trwa ładowanie...

To jeszcze nie koniec. TVN idzie do sądu

Dopiero 22 września, czyli 19 miesięcy po złożeniu wniosku o przedłużenie koncesji dla TVN24 na nadawanie, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wydali pozytywną decyzję. Eksperci podkreślali, że takie działanie KRRiT nosi znamiona niedopełnienia obowiązków. Teraz tą sprawą ma się zająć sąd.

Share
Joanna Kryńska i namacalny dowód przyznania koncesji od KRRiTJoanna Kryńska i namacalny dowód przyznania koncesji od KRRiTŹródło: Materiały prasowe
d3folqn

Jak dowiedział się "Presserwis", TVN SA złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem przewodniczącego KRRiT. Nadawca chce dochodzić swoich praw w związku z "przewlekłością postępowania" w sprawie przyznania koncesji dla TVN24.

Przypomnijmy, że o przedłużenie koncesji, która miała obowiązywać do 26 września 2021 r., nadawca wystąpił już w lutym 2020 r. Przez 19 miesięcy KRRiT nie podjęło żadnej decyzji w tej sprawie. Na początku września władze stacji zdobyły licencję w Holandii, a przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski zgodził się, by na mocy tej koncesji TVN24 mógł być udostępniany przez polskich operatorów kablowych i satelitarnych.

KRRiT dopiero 22 września, czyli na 4 dni przed wygaśnięciem koncesji, zagłosowała za jej przedłużeniem. Decyzja zapadła po burzliwych, 8-godzinnych obradach i była niejednogłośna (cztery głosy za, jeden przeciw).

Sharon Stone dowiedziała się o sytuacji w Polsce. Nie gryzła się w język

O tym, że nadawca TVN24 może zaskarżyć KRRiT, była już mowa m.in. na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Praworządności.

d3folqn

W trakcie tamtego posiedzenia w połowie września prof. Tomasz Siemiątkowski określił działanie KRRiT "bezprawnym i nielegalnym, polegającym na niedopełnieniu obowiązków".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3folqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3folqn
d3folqn