Trwa ładowanie...

Cały świat mówi o tych znakach. Oto, co oznaczają

"Squid Game" szturmem podbiło Netfliksa i już teraz wiemy, że zapisze się w historii popkultury jako najchętniej oglądana produkcja wszech czasów na tej platformie. Mija miesiąc od premiery, a internauci dalej debatują nad symbolami ukrytymi w odcinkach. Nic dziwnego.

"Squid Game" to hit wszech czasów Netfliksa, którego nikt się nie spodziewał"Squid Game" to hit wszech czasów Netfliksa, którego nikt się nie spodziewałŹródło: Netflix
d6if25a
d6if25a

"Squid Game" to nieoczekiwany wielki hit Netfliksa. Koreańska produkcja zmierza ku temu, by być najczęściej oglądaną w historii platformy. Choć jeszcze nie podano oficjalnych wyników oglądalności, to szefowie Netfliksa wskazują, że zdecydowanie przebije popularnością inną hitową produkcję - "Bridgertonów". A serial o miłosnych perypetiach członków londyńskiej rodziny w czasach brytyjskiej regencji miał 82-milionową widownię. Tymczasem "Squid Game" był numerem 1. w 90 państwach świata.

O fenomenie tego serialu można pisać tygodniami. Internauci szaleją na punkcie aktorów tej produkcji (aktorka Jung Ho-yeo miała jeszcze kilka tygodni temu 400 tys. obserwatorów na Netfliksie, dziś ponad 19 mln), podejmują wyzwania na TikToku i próbują dopatrzyć się w różnych scenach ukrytych przez twórców symboli.

Zobacz: "Historia jest wstrząsająca". Andrzej Seweryn o nowym, polskim serialu Netfliksa

W pierwszym odcinku Seong Gi-hun spotyka w metrze biznesmena, który zaprasza go do gry. Na koniec otrzymuje od niego wizytówkę. Z jednej strony jest numer telefonu, z drugiej trzy proste symbole: kółko, trójkąt i kwadrat.

d6if25a

Te symbole pojawiają się w kolejnych odcinkach nie raz. Mają je na hełmach zakryci od stóp do głów pracownicy pilnujący uczestników gry. Ale co dokładnie oznaczają te trzy symbole? W serialu, który napakowany jest metaforami codziennego życia, segregacji klasowej, nierówności itd, to nie mogły być po prostu przypadkowe znaki.

W wywiadzie dla Netfliksa reżyser Hwang Dong-hyuk, a także autorka kostiumów - Chae Kyung-Sun, wyjaśnili, o co chodzi z trójkątem, kółkiem i kwadratem.

Przede wszystkim najważniejsze dla nich było stworzenie kostiumów, które pokazywałyby, że pracownicy są jak mrówki w kolonii. Nie różnią się od siebie absolutnie niczym - poza jednym symbolem na hełmie.

"Squid Game" Materiały prasowe
"Squid Game"Źródło: Materiały prasowe

Kółka są dla szeregowych robotników. Trójkąty zarezerwowane są dla uzbrojonych żołnierzy. Kwadraty natomiast - dla menadżerów.

d6if25a

Każdy z symboli odpowiada innej literze koreańskiego alfabetu. Kółko to litera "O". Trójkąt jest częścią "J", natomiast kwadrat współtworzy literę "M". "OJM" to inicjały koreańskiej gry w kalmara - "Ojingeo Geim".

"Squid game" Materiały prasowe
"Squid Game"Źródło: Materiały prasowe
d6if25a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6if25a