Brawurowa kradzież na planie serialu. Netflix stracił miliony

Złodzieje ukradli z planu "The Crown" cenne rekwizyty
Złodzieje ukradli z planu "The Crown" cenne rekwizyty
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.03.2022 10:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ciągu dwóch dni doszło do dwóch kradzieży na planach produkcji Netfliksa w Anglii i Francji. Nie wiadomo, czy przestępstwa mają ze sobą związek, ale pewnym jest, że twórcy ponieśli spore straty przez działanie dobrze przygotowanych złodziei.

Netflix potwierdził amerykańskiemu "Variety", że 25 lutego doszło do "incydentu" na planie trzeciego sezonu "Lupina". Zdjęcia były kręcone w Paryżu i już kilka dni po brawurowej kradzieży udało się wznowić prace. Data premiery nowych odcinków nie jest jeszcze znana.

Jak wynika z ustaleń zagranicznej prasy, 20 zamaskowanych mężczyzn ukradło z planu sprzęt warty 330 tys. dol, czyli prawie 1,5 mln zł. Ich działanie określono mianem "brutalnego rabunku". Do kradzieży doszło bowiem w trakcie kręcenia zdjęć, ale Netflix zapewnił, że nikomu z ekipy nie stała się krzywda.

Dzień wcześniej do kradzieży doszło na planie serialu "The Crown". W Anglii trwają zdjęcia do piątego sezonu hitu Netfliksa, który opowiada współczesną historię brytyjskiej rodziny królewskiej.

Dziennik "The Sun" donosił, że z planu skradziono srebrne zastawy, antyki, biżuterię i cenne repliki, które służyły za rekwizyty. Straty wyceniono na prawie 900 tys. zł.

W przeciwieństwie do złodziei z Paryża, angielscy rabusie (nic nie wskazuje na to, że to ta sama grupa) nie działali przy świadkach. Znaleźli sposób, by dostać się do ciężarówek ekipy filmowej z przyczepami wyładowanymi cennymi rekwizytami. Prasa donosi, że rabusie byli świetnie przygotowani do skoku i wybierali tylko najbardziej wartościowe przedmioty.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także