Trwa ładowanie...

Borkowski tłumaczy, jak wygląda teraz praca na planie serialu. Pandemia dyktuje warunki

Jak pracować, gdy istnieje ryzyko, że ktoś może się zarazić? To pytanie zadają sobie twórcy programów telewizyjnych, seriali i filmów. Aktorzy wrócili już do pracy nad nowymi odcinkami "Klanu". Jacek Borkowski opisuje, jak wygląda ich rzeczywistość.

Borkowski tłumaczy, jak wygląda teraz praca na planie serialu. Pandemia dyktuje warunkiŹródło: East News
dkawseo
dkawseo

Pandemia cały czas trwa i zbiera żniwo, mimo rozluźnionej postawy społeczeństwa. Wiele miejsc funkcjonuje w nowym reżimie sanitarnym, ale są i takie, w których ów "reżim" funkcjonuje czysto teoretycznie. Jak sytuacja wygląda na planach polskich seriali? Tam pracują dziesiątki osób. Borkowski tłumaczy.

Zobacz: Producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

Do pracy wrócili także aktorzy "Klanu". Borkowski w rozmowie z "Faktem" przyznaje, że rzeczywistość na planie wygląda inaczej niż przed pandemią. Produkcja, by zachować środki ostrożności, podzieliła ekipy na kilka grup.

dkawseo

– Mam za sobą już pierwszy dzień zdjęciowy i nie miałem zrobionego testu na koronawirusa. Jedynie zbadano mi temperaturę. Ale na planie podjęte są środki ostrożności, ekipa chodzi w maseczkach, są rozstawione środki dezynfekujące, jest podział pracy, że najpierw wchodzi scenografia, potem oświetleniowcy, potem aktorzy i reszta – tłumaczy aktor.

Nikt nie robi jednak testów na koronawirusa. Dlaczego?

- Sens testów na koronawirusa jest wtedy, gdy są robione regularnie, bo jeden test nie daje żadnej pewności, czy wszyscy w ekipie są zdrowi. Przecież wychodzimy z pracy i możemy gdzieś indziej się zarazić - komentuje Borkowski.

O reżimie sanitarnym powiedziała też Dorota Kamińska, aktorka "Klanu".

dkawseo

- Za każdym razem mierzy się nam temperaturę, cała ekipa chodzi w maskach i przyłbicach. Wszystko jest co chwilę dezynfekowane, ale żadnych testów nie mieliśmy. I nie wiem, czy to jest koniecznie, wydaje mi się, że podjęte środki są wystarczające - tłumaczy.

dkawseo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkawseo