Apel do widzów TVN7 działa. Ponad tysiąc skarg do KRRiT

Jedna z bohaterek show TVN7 "Żony Miami"
Jedna z bohaterek show TVN7 "Żony Miami"
Źródło zdjęć: © TVN

11.02.2022 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od wielu miesięcy stacja TVN7 nie może uzyskać od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zgody na przedłużenie koncesji. Ruszono więc z kampanią informacyjną i poproszono widzów o pisanie skarg do KRRiT. Spotkało się to ze sporym odzewem. Niestety bezskutecznym, rada wciąż nie podjęła decyzji.

Do 25 lutego trwa koncesja TVN7 na nadawanie. Czasu pozostało niewiele, jednak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie śpieszy się z decyzją. W ubiegły czwartek odbyło się kolejne posiedzenie w tej sprawie. Za przyznaniem koncesji głosowali: przewodniczący Witold Kołodziejski, wiceprzewodnicząca Teresa Bochwic i członkini Elżbieta Więcławska-Sauk, a przeciw członkowie Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski. Do przegłosowania koncesji wciąż brakuje jednego głosu.

Od kilku dni na antenie TVN7 widzowie pod logiem stacji widzą, ile dni pozostało do końca trwającej koncesji. Również na innych kanałach TVN przypomina się o trudnym położeniu siostrzanej stacji. Cała grupa TVN Discovery apeluje, aby wyrażać głos sprzeciwu wobec braku decyzji KRRiT, pisząc skargi do rady.

Jak podaje portal Press, rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska poinformowała ich, że w sprawie TVN7 wpłynęło już ponad tysiąc zażaleń. Przypomnijmy, że włodarze stacji złożyli wniosek o przedłużenie koncesji ponad 13 miesięcy temu, w grudniu 2020 r.

Podobnie jak w przypadku TVN24, w oczekiwaniu na decyzję KRRiT, stacja TVN7 uzyskała holenderską koncesję umożliwiającą nadawanie na terenie Unii Europejskiej w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych, ale nie jako kanał naziemny. Oznacza to zupełnie inną formę nadawania niż dotychczas.

"Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji dla TVN7, co jest jej obowiązkiem wynikającym z prawa, widzowie utracą bezpłatny dostęp do największego kanału rozrywkowego w Polsce. Wielu z nich zostanie całkowicie pozbawionych możliwości oglądania stacji" - oświadczyła grupa TVN Discovery.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także