TVN7 z holenderską koncesją. Grupa Discovery wydała oświadczenie

Jedna z bohaterek show TVN7 "Żony Miami"
Jedna z bohaterek show TVN7 "Żony Miami"
Źródło zdjęć: © TVN

03.02.2022 12:37, aktual.: 03.02.2022 12:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod koniec lutego kolejny kanał z grupy TVN Discovery może stracić polską koncesję na nadawanie. Wciąż nie zapadła decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Właściciele stacji TVN7 ostrzegają widzów, że w razie polskiej odmowy kanał przestanie być dostępny w dotychczasowej formie.

Do 25 lutego stacja TVN7 posiada polską koncesję na nadawanie. Podobnie jak w przypadku TVN24 procedura przedłużenia pozwolenia na kontynuowanie emisji trwa od wielu miesięcy. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal ma wątpliwości, co do słuszności przyznawania koncesji mediom należącym w głównej mierze do amerykańskiej grupy Discovery.

W związku z tym włodarze stacji podjęli decyzję o wystąpienie z wnioskiem o udzielenie koncesji w Holandii, umożliwiającej nadawanie w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych (ale nie jako kanał naziemny) na terenie Unii Europejskiej. Została ona rozpatrzona pozytywnie, co potwierdzono oficjalnym komunikatem.

"Kanał TVN7 uzyskał holenderską koncesję na nadawanie, jednak nie rozwiązuje to problemu dalszego działania Siódemki w obecnym kształcie. Nadawanie TVN7 jako kanału bezpłatnego dla wszystkich polskich widzów telewizji naziemnej możliwe jest wyłącznie na podstawie koncesji przyznawanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT), na którą TVN Grupa Discovery czeka od ponad roku" - oświadczono.

TVN jest przekonany, że prawnie spełnia wszelkie wymogi uzyskania polskiej koncesji i przestrzega widzów, że od decyzji KRRiT zależy, czy nadal będą mogli oglądać Siódemkę bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

"Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji dla TVN7, co jest jej obowiązkiem wynikającym z prawa, widzowie utracą bezpłatny dostęp do największego kanału rozrywkowego w Polsce. Wielu z nich zostanie całkowicie pozbawionych możliwości oglądania stacji" - grzmią.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (76)
Zobacz także