Trwa ładowanie...

Aktorzy o egzotycznej urodzie podbijają polskie seriale

Share
Aktorzy o egzotycznej urodzie podbijają polskie seriale
Źródło: Kadr z programu
d3ofgyf

Gdy Aleksandra Szwed i Misheel Jargalsajkhan dołączyły do obsady "Rodziny zastępczej", niemal z miejsca podbiły serca widzów. Aktorzy o egzotycznej urodzie przez długi czas byli jednak rzadkością w polskim show-biznesie. Na szczęście to się zmienia. Anna Fam, Adam Bassina Diato i Dominika Kimaty to wschodzące gwiazdy seriali. Znamy ich z takich hitów TVP, jak "Na dobre i na złe", "Na sygnale" i "Barwy szczęścia". Kim są i jak trafili do telewizji?

Anna Fam w rzeczywistości nazywa się Anh Pham Phuong. Urodziła się w stolicy Wietnamu - Hanoi. Wychowywała się jednak w Warszawie. Przez lata udało się jej znakomiacie opanować język polski. Co ciekawe, włada nim tak dobrze, że... z wykształcenia jest logopedą. Jak zdradziła, obecnie doktoryzuje się, nie zamierza jednak porzucać aktorstwa, które jest jej największą pasją.

Zadebiutowała na ekranie w polskiej wersji "Niani" emitowanej przez stację TVN. Występowała też epizodycznie m.in. w serialach "Malanowski i partnerzy", "Złotopolscy" i "Prawo Agaty". Obecnie oglądać ją można w serii "Na sygnale", w której gra Mi.

d3ofgyf

Fani "Na dobre i na złe" dobrze kojarzą za to Adama Bassina Diato. W hicie Dwójki wciela się w postać Mamutu - uchodźcy, któremu grozi wydalenie z Polski. Bohatera przed deportacją postanowiła go uchronić Zuza. Lekarka, którą gra Julia Kamińska, zaproponowała, by wziął z nią ślub. Nie wszystko poszło jednak po jej myśli.

Rola w "Na dobre i na złe" była dla Adama telewizyjnym debiutem. Do tej pory można go było podziwiać jedynie na boisku. Nie wszyscy wiedzą, że jest piłkarzem drużyny Grom Lipowo. Chociaż urodził się w Togo, mieszka w Polsce już od 10 lat.

W naszym kraju, a dokładniej w Szczecinie, urodziła się za to Dominika Kimaty, znana jako Sara z serialu "Barwy szczęścia". Jej mama jest Polką, a tata pochodzi z Tanzanii. Do tej pory aktorka nie miała zbyt wielu okazji, by zwiedzić kraj swoich przodków. Dopiero gdy skończyła osiemnaście lat, pojechała do Afryki, by osobiście poznać część swojej rodziny. Jak przyznała, po powrocie czuła jednak niedosyt i wciąż marzy o ponownym spotkaniu z krewnymi.

d3ofgyf

Dominika, jako jedyna z wymienionej trójki, jest dyplomowaną aktorką. W 2009 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Wschodząca gwiazda nie skupia się wyłącznie na występach na antenie TVP2. Jej talent podziwiać można także na scenie. Za jedną z ról otrzymała wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Chociaż egzotyczna uroda w przypadku wymienionych aktorów stała się przepustką na ekrany, nie wszyscy mają tyle szczęścia. Jak zdradziła Kimaty, w naszym kraju jest niewiele serialowych i filmowych propozycji dla obcokrajowców. Jak zatem im udało się zaistnieć na wizji?

Jeżeli jesteście ciekawi, koniecznie obejrzyjcie zamieszczony powyżej film.

d3ofgyf

Podziel się opinią

Share
d3ofgyf
d3ofgyf