Trwa ładowanie...
d3767jk

Rodzina zastępcza

Najnowsze informacje
2.9
(9 głosów)
Oceń:
East News
Źródło: East News, fot: East News

"Rodzina zastępcza" to polski serial obyczajowo-komediowy emitowany przez telewizję Polsat. Opowiada o perypetiach rodziny Kwiatkowskich, którzy oprócz dwójki rodzonych dzieci wychowują jeszcze trójkę z domu dziecka. Główne role w serialu zagrali między innymi Piotr Fronczewski, Gabriela Kownacka, Jarosław Boberek, Monika Mrozowska i Maryla Rodowicz. Produkcja jest jednym z najdłużej emitowanych seriali w Polsce i liczy 329 odcinków zebranych w 18 serii.

Rodzina zastępcza – opis fabuły

Fabuła serialu "Rodzina zastępcza" opowiada o perypetiach rodziny Kwiatkowskich, którzy mieszkają na co dzień w Warszawie. Anka i Jacek Kwiatkowscy (w tych rolach Gabriela Kownacka i Piotr Fronczewski) mieli dwoje dzieci, Majkę (Monika Mrozowska) i Filipa (Sergiusz Żymełka), jednak zdecydowali się adoptować jeszcze Romka (Aleksander Ihnatowicz), chłopca z domu dziecka. Dodatkowo przypadek sprawił, że do ich rodziny wkrótce dołączyły jeszcze dwie dziewczynki: Zosia (Misheel Jargalsajkhan) i Eliza (Aleksandra Szwed). Rodzina posiadała psa rady dog z Bordeaux, któremu nadali imię Śliniak. Seria opowiada ich codzienne perypetie i zmagania z problemami życia codziennego.

Rodzina zastępcza – obsada, bohaterowie

Głównymi bohateriami serialu "Rodzina zastępcza" są Anna i Jacek Kwiatkowscy, w których role wcielili się Gabriela Kownacka oraz Piotr Fronczewski. Pozostałymi członkami rodziny są ich dzieci: Majka, Filip, Romek, Zosia i Eliza, których odegrali Monika Mrozowska, Sergiusz Żymełka, Aleksander Ihnatowicz, Misheel Jargalsajkhan oraz Aleksandra Szwed. Oprócz nich w obsadzie serialu "Rodzina zastępcza" pojawili się również Urszula Kuzguwiak, Policjant, Jakub Potulicki oraz Alicja i Jędrzej Kossoń, znani także jako Alutka i Jędrula. W ich role wcielili się odpowiednio Maryla Rodowicz, Jarosław Boberek, Leszek Zduń, Joanna Trzepiecińska-Angerman i Tomasz Dedek. W produkcji występuje również wiele postaci drugo- i trzecioplanowych.

Rodzina zastępcza – scenariusz, reżyseria

Za reżyserię odcinków serialu "Rodzina zastępcza" odpowiadali Michał Kwieciński, Wojciech Adamczyk, Filip Zylber, Witold Adamek, Agnieszka Dudzińska, Anna Hałasińska, Wojciech Nowak, Adek Drabiński oraz Przemysław Angerman. Ich wkład w serię różni się w zależności od czasu spędzonego na planie produkcji. Także scenariusz serialu "Rodzina zastępcza" jest efektem pracy wielu osób, wśród których znaleźli się Agnieszka Błotnicka, Arkadiusz Borowik, Robert Brutter, Mariusz Gawryś, Mikołaj Kalisz, Agnieszka Krygier, Łukasz Maciejewski, Jerzy Niemczuk, Ewa Ratusińska, Jacek Rembiś, Zdena Šišová, Katarzyna Słabicka i Tomasz Wojtczuk. Za zdjęcia odpowiedzialny był Waldemar Bala, a za scenografię Ineza Bodył.

Rodzina zastępcza – czołówka

Muzyka z serialu "Rodzina zastępcza" spoczywała przez lata w rękach kilku różnych twórców. Melodie w pierwszych trzech odcinkach serialu stworzył Marek Bychawski, a podczas produkcji następnych kilkadziesięciu odcinków jego stanowisko objął Janusz Grudziński. Od 157 odcinka serii do jej zakończenia za muzykę odpowiedzialne było studio Sound Pol i Paris Music. Dużą popularnością cieszyła się też czołówka serialu "Rodzina zastępcza", którą stworzyli Jacek Cygan i Seweryn Krajewski. Drugi z wymienionych także zaśpiewał ten utwór, który otrzymał tytuł "Tkanina". Piosenka z "Rodziny zastępczej" przez lata była jednym ze znaków charakterystycznych serii.

Rodzina zastępcza – premiera

Premiera serialu "Rodzina zastępcza" miała miejsce 23 lutego 1999 roku. Początkowo seria miała jedynie trzy odcinki i była emitowana do 9 marca tego samego roku, co wtorek. Od 1 września 1999 roku wznowiono emisję serialu i trwała ona ponad 10 lat. 7 marca 2004 roku serial zadebiutował pod nowym tytułem, "Rodzina zastępcza plus". Emisja serialu "Rodzina zastępcza" zakończyła się 20 grudnia 2009 roku. Akcja pierwszych 25 odcinków serii rozgrywała się tylko w mieszkaniu Kwiatkowskich, jednak potem plan produkcji przeniesiono do parterowego domu przy ulicy Frezji 15 w Warszawie. Od odcinka 157. pokazywano również ujęcia z domów Kossoniów i Potulickich.

Rodzina zastępcza – odcinki, sezony

"Rodzina zastępcza" to jeden z najdłużej emitowanych seriali w Polsce. W ciągu ponad 10 lat na antenie łącznie ukazało się 329 odcinków, które zostały zebrane w osiemnastu seriach. Odcinki serialu "Rodzina zastępcza" emitowane były w dni powszednie, a od odcinka 100 wzwyż – w weekendy. W listopadzie 2009 roku Telewizja Polsat podjęła decyzję o zakończeniu pracy nad serialem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3767jk
d3767jk
d3767jk