Kiedyś grał Romka z "Rodziny zastępczej". Co dzisiaj robi? Będziecie zaskoczeni

Romek z "Rodziny zastępczej" przed laty
Romek z "Rodziny zastępczej" przed laty
Źródło zdjęć: © Polsat
oprac.

18.11.2022 16:29, aktual.: 18.11.2022 21:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aleksander Ihnatowicz jako dziecko chciał być na scenie, grać w filmach. Wydawało się, że rola w bardzo popularnym sitcomie będzie spełnieniem marzeń i drzwiami do wielkiej kariery. Stało się inaczej.

"Rodzina zastępcza" to polski serial obyczajowo-komediowy emitowany przez telewizję Polsat. Opowiada o perypetiach rodziny Kwiatkowskich, którzy oprócz dwójki rodzonych dzieci wychowują jeszcze trójkę z domu dziecka. Był to jeden z najdłużej emitowanych seriali w Polsce. Widzowie pokochali tę patchworkową rodzinę i jej członków. Nic dziwnego, że aktorzy wcielający się w dzieci państwa Kwiatkowskich (Piotr Fronczewski i Gabriela Kownacka) zyskali sławę.

Przypomnijmy, że byli to Monika Mrozowska, Sergiusz Żymełka, Aleksander Ihnatowicz, Misheel Jargalsajkhan i Aleksandra Szwed.

Aleksander Ihnatowicz zaczął grać Romka Kwiatkowskiego w wieku 14 lat. Jego obecność na castingu do roli nie była przypadkowa. Już jako dziecko interesował się aktorstwem, uczęszczał na zajęcia w artystycznych instytucjach. Jednak jego zapał z czasem wygasł. Właśnie przez to, że poznał dobrze ten fach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po pierwsze okazało się, że praca przy produkcji serialu może być monotonna. Po drugie: jest bardzo wymagająca, zwłaszcza dla kogoś, kto musi ją godzić z obowiązkami szkolnymi.

Aleksander Ihnatowicz w 2018 roku
Aleksander Ihnatowicz w 2018 roku © EAST_NEWS | Wojciech Olszanka

- Zdarzały się dni, że chodziłem spać o dwunastej w nocy jako dziesięciolatek. I tak przez kilka dni, bo tak były zdjęcia czy tak nam schodziło na planie. Opuszczałem szkołę — to był największy problem. Musiałem zmienić liceum, bo nie wszyscy to akceptowali. Na studiach musiałem się nieźle wyginać, żeby zdążyć na kolokwium, albo poprosić, czy mogę w innym terminie - mówił po latach w "Dzień dobry TVN".

Z biegiem czasu zaczął się przykładać do nauki i odkrył, że pasjonuje go informatyka. Ihnatowicz porzucił serial i wyjechał z kraju.

- Najpierw wyjeżdżałem na praktyki za granicę. Po powrocie uzyskałem tytuł inżyniera i znów wyjechałem nad Tamizę, tym razem jednak na dłużej. Mogłem tam zostać, postanowiłem jednak wrócić do Warszawy i skończyć studia magisterskie. Kiedy już się to stało, zacząłem pracować w firmie, która zajmowała się badaniem Internetu. Pracowałem tam przez pięć lat - opowiadał o ścieżce kariery w "Angorze".

Wiadomo, że dziś pracuje w jednym z internetowych serwisów aukcyjnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także