Adrian Klarenbach dostał kolejny program w TV Republika. Przewrotny tytuł
20.03.2024 10:21
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Adrian Klarenbach jest jednym z wielu, którzy po wyłączeniu TVP Info i zmianie władzy przenieśli się do Telewizji Republika. Od niedawna prowadzi tam dwa poranne programy, a to nie koniec jego obowiązków na antenie.
Adrian Klarenbach był twarzą TVP Info od 2016 r. Prowadził najważniejsze programy polityczne typu "Minęła 20", "Forum", "Minęła 8" czy "Woronicza 17". Pod koniec funkcjonowania TVP Info wyraźnie faworyzującej rząd PiS, Klarenbach "rozliczał" TVN i TVN24 w kontrowersyjnym cyklu "Jak oni kłamią". Do grudnia pracował też w Polskim Radiu 24, gdzie tylko w 2023 r. zarobił 234 tys. zł brutto.
Od marca 2024 r. jest oficjalnie pracownikiem Telewizji Republika, do której wcześniej przeniosły się takie gwiazdy TVP i TVP Info jak Miłosz Kłeczek, Michał Rachoń czy Danuta Holecka. W poniedziałek 18 marca Klarenbach zadebiutował w nowej stacji jako prowadzący w politycznym programie "Po 9", czyli kopii formatu "Minęła 9", który prowadził w TVP Info.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Klarenbach będzie miał swoją "Agorę"
Oprócz tego Klarenbach jest gospodarzem "Po 10", a w piątek 22 marca zadebiutuje jako prowadzący "pierwszego politycznego podsumowania tygodnia". Takim hasłem określił w zapowiedzi swój nowy program pt. "Agora Klarenbacha".
Tytuł kojarzy się dwuznacznie, gdyż "agora" oznacza z greki "miejsce zgromadzeń" i odnosi się do rynku czy głównego placu w miastach starożytnej Grecji, gdzie toczyło się życie polityczne, religijne, handlowe. Ale Agora to również nazwa spółki akcyjnej, która jest symbolem środowiska wrogiego dla Telewizji Republika i innych mediów Tomasza Sakiewicza. Do Agory należy m.in. "Gazeta Wyborcza", "Wysokie Obcasy", sieć kin Helios, dystrybutor kinowy Next Film, Gazeta.pl, radio Tok FM i kilkadziesiąt innych mniejszych rozgłośni.
W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: