W studiu TVP konsternacja. Klarenbacha aż zatkało

Adrian Klarenbach nie krył zdziwienia. Takiego wątku w rozmowie się nie spodziewał
Adrian Klarenbach nie krył zdziwienia. Takiego wątku w rozmowie się nie spodziewał
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.11.2023 11:51, aktual.: 09.11.2023 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Widzowie TVP Info wiedzą, że w programach stacji już nieraz miały miejsce dziwaczne sytuacje. Ale chyba jeszcze nigdy w kontekście ekonomii nie pojawił się Zenek Martyniuk. Co w programie "Minęła 20" poseł KO miał na myśli?

W środowym wydaniu programu TVP Info "Minęła 20" na temat decyzji RRP o niepodnoszeniu stóp procentowych dyskutowali m.in. Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej i Patryk Wicher z PiS. Prowadzącym był Adrian Klarenbach.

W trakcie wymiany zdań Miszalski poprosił posła Wichra, aby wytłumaczył widzom działania Orlenu, który przed wyborami obniżył ceny paliw, aby po 15 października zacząć je podnosić.

- Wszystkie instytucje powiązane z PiS działały przed wyborami tak, by ulżyć wyborcom. Na szczęście ci są mądrzy i nie dali się oszukać, wiedzieli, że to są tylko zagrywki - mówił Michalski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wicher zaapelował do niego, aby nie obrażał "różnych opcji i poglądów". Polityk opozycji stwierdził, że nie ma mowy o żadnych poglądach.

- Niech pan posłucha prezesa Glapińskiego, jak tłumaczył kwestię płaskowyżu. Jak opowiadał, że inflacja może będzie 15, 16, a może 20, a może 5 proc. - mówił Michalski, po czym nieoczekiwanie dodał: - Jak Zenek Martyniuk: "Nie wiem, nie wiem, zobaczy się".

W studiu zapanowała konsternacja.

- Przepraszam, a co ma pan do Zenka Martyniuka?! - wtrącił Klarenbach.

Prowadzący wyraźnie nie zrozumiał intencji gościa, dopytując co ma wspólnego lider Akcentu z prezesem Glapińskim.

- Był tak samo zdecydowany w zakresie ekonomii i przyszłości jak Zenek - odparł poseł KO.

Klarenbach stwierdził, że Michalskiemu nie udał się żart, bo w studiu nikt poza nim go nie rozumie. Sam poseł też nie potrafił przekonująco wytłumaczyć, o co mu chodzi.

A chodziło oczywiście o wypowiedź Martyniuka, która stała się memem i jest przytaczana przez internautów w różnych absurdalnych sytuacjach.

- Na pewno, na pewno, pewnie, jasne, zobaczymy, czas pokaże, czas pokaże - mówił Martyniuk pytany o to, czy chciałby, aby wnuczka poszła w ślady dziadka.

Zenek Martyniuk ma już plan na karierę wnuczki!

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Czasie krwawego księżyca" i prawdziwej historii stojącej za filmem Martina Scorsese, sprawdzamy, czy jest się czego bać w "Zagładzie domu Usherów" i czy leniwiec-morderca ze "Slotherhouse" to taki słodziak, na jakiego wygląda. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (245)
Zobacz także