Trwa ładowanie...

Zwyciężczyni "Milionerów" o strajku nauczycieli: "Cieszę się, że walczycie o to, by żyć godnie"

Katarzyna Kant-Wysocka, która wygrała milion złotych w programie "Milionerzy", poparła strajkujących nauczycieli.

Share
Zwyciężczyni "Milionerów" o strajku nauczycieli: "Cieszę się, że walczycie o to, by żyć godnie"Źródło: Youtube.com
d2nn9gf

Katarzyna Kant-Wysocka 14 marca wygrała milion złotych. Od tej pory jest o niej głośno w mediach. Postanowiła wykorzystać swoją popularność, by wesprzeć strajk nauczycieli. Na fanpage'u swojego bloga dobrzewychowana.pl, opublikowała post, w którym napisała: - Nie godzę się na to, żeby bycie nauczycielem w Polsce oznaczało życiową porażkę. Nie godzę się na to, by ludzie, którzy kształtują młode umysły, byli wynagradzani poniżej godnych standardów. Bycie nauczycielem nie może być traktowane jak w czasach "Siłaczki". To jest odpowiedzialna, trudna praca. Misją i służbą nie opłaci się kredytu i czynszu.

Pod jej postem posypały się komentarze:

d2nn9gf

- Jestem za protestem na 100%. Ale też za tym, żeby pedagogika przestała być wyjściem dla osób, które nie mają innego pomysłu na siebie.
- Jestem pedagogiem. Wśród miliona negatywnych komentarzy na nasz temat - miło poczytać coś pozytywnego.
- Jestem za protestem, bo uważam, że osoby mające styczność z dziećmi powinny zarabiać na tyle godnie aby te dzieci nie odczuwały ich frustracji.

Ale nie wszyscy zgadzają się z postem Katarzyny:

- Ja mam zgoła inne doświadczenia z nauczycielami i dla mnie połowa z nich powinna wylecieć i nigdy nie mieć styczności z dziećmi.
- Nie popieram postulatów w tej formie. przyjmując się do pracy, człowiek zgadza się wykonywać określone obowiązki za określone wynagrodzenie. Robienie tego sumiennie to dla mnie zwykła uczciwość, a nie żadne powołanie.

Katarzyna Kant-Wysocka mieszka w Gdańsku. Zawodowo zajmuje się organizowaniem szkoleń z zakresu etyki biznesu, jest też specjalistką od mediów społecznościowych. W sieci teksty Katarzyny można czytać na stronie dobrzewychowana.pl.

d2nn9gf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nn9gf
d2nn9gf