Trwa ładowanie...

Wystarczyło kilka słów. Dziennikarz TVP Info zniknął z anteny

Jedna z twarzy TVP Info, dziennikarz Michał Cholewiński, pod koniec października zeszłego roku skrytykował na antenie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W mediach pojawiła się informacja, że w ramach degradacji otrzymał propozycję przejścia do niszowej stacji.

Michał Cholewiński skrytykował w październiku ubiegłego roku TKMichał Cholewiński skrytykował w październiku ubiegłego roku TKŹródło: fot. YouTube
d3rj67b
d3rj67b

Jeszcze do listopada ubiegłego roku Michał Cholewiński wraz z żoną Agatą Biały-Cholewińską prowadzili w TVP Info serwisy i pasma informacyjne. Jednak w okolicach wspomnianego miesiąca prezenter nagle zniknął z anteny. Widzowie dość szybko to zauważyli, ale dopiero teraz pojawiły się informacje, co mogło się stać. Według ustaleń Onetu, Cholewiński miał być ukarany za swoje październikowe oświadczenie w trakcie programu na żywo.

Dziennikarz jeszcze przed rozmową z publicystą katolickim Jakubem Jałowiczorem z "Gościa Niedzielnego" nieoczekiwanie skrytykował wówczas decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie mógł zrozumieć, że TK zajął się tą sprawą w momencie, gdy w naszym kraju trwała kolejna fala pandemii koronawirusa.

– Nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie – powiedział wtedy.

Michał Cholewiński skrytykował decyzję TK

Onet poinformował, że szef TVP Jacek Kurski miał być bardzo niezadowolony z tego faktu, więc w ramach kary zdegradował Cholewińskiego. Dziennikarz oraz jego żona otrzymali propozycję przeniesienia się do dużo mniej popularnej stacji TVP Polonia.

d3rj67b

Przenosiny związane były także ze zmniejszeniem zarobków. Jak napisał Onet i portal Wirtualne Media, dziennikarz miał nie zgodzić się na takie warunki. Jednak tych informacji nie potwierdził sam zainteresowany. Cholewiński w rozmowie z WP przyznał za to, że "z początkiem listopada wraz z żoną zostali przeniesieni do grupy rezerwowej COVID". Co więcej, dziennikarz pojawił się 4 grudnia na antenie TVP Polonia. Poprowadził wydanie programu "Polonia 24".

W grudniu 2020 r. wysłaliśmy do stacji zapytanie o status zatrudnienia Cholewińskiego. Udało się nam uzyskać odpowiedź, którą przytaczamy poniżej:

"Telewizja Polska od początku pandemii podejmuje działania mające na celu minimalizację ryzyka zakażenia koronawirusem. Pracownicy Telewizji Polskiej pełnią swoje obowiązki zdalnie, bądź w systemie zmianowym. Pan Michał Cholewiński nadal jest jednym z prowadzących programy na antenie TVP Info".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3rj67b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rj67b