Znani wspominają Piotra Balickiego. "Nie traciłeś nadziei do końca"

Piotr Balicki nie żyje
Piotr Balicki nie żyje
Źródło zdjęć: © Instagram.com
oprac. MOS

19.08.2022 16:53, aktual.: 19.08.2022 17:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele ekip telewizyjnych pogrążyło się w smutku po informacji o śmierci Piotra Balickiego, który od lat rozgrzewał publikę na koncertach i widowni programów rozrywkowych, jak i był wsparciem dla prezenterów. Osobistym wspomnieniem zmarłego podzielili się m.in. Marzena Rogalska, Krzysztof Ibisz, Agata Młynarska i Katarzyna Skrzynecka.

Zaledwie wczoraj, podczas czwartkowego koncertu z okazji 25-lecia TVN, Marcin Prokop ze sceny Opery Leśnej prosił publikę o okazanie wsparcia Piotrowi Balickiemu. To wieloletni współpracownik stacji, który był animatorem publiczności podczas nagrań do np. "Mam Talent!". Działał też na planach polsatowskich show - "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i "Taniec z Gwiazdami". Dał się poznać również jako trener małych artystów w programie "Mali giganci". Mężczyzna w ostatnich miesiącach walczył z czerniakiem. Miał 38 lat.

O swojej chorobie Balicki opowiedział w "Mieście kobiet" podczas rozmowy z Olgą Legosz i Marzeną Rogalską. Wspominał, że do badań nakłonił go Marcin Prokop.

"Robiliśmy edycję 'Mam Talent!' i Marcin Prokop w przerwie reklamowej mówi do mnie: 'Wiesz, masz coś dzisiaj formę gorszą'. Mnie bolała ręka. Mówi: 'To idź, sprawdź, jakiś rentgen, coś'. Zrobiłem rentgen i nic. Poszedłem na rezonans. W Polsce, żeby się zdiagnozować, to nie jest łatwa sytuacja. Musisz na to czekać, albo zapłacić za to duże pieniądze. W końcu okazało się, że to moje czekanie bezsensowne było błędem" - mówił w wywiadzie, którego fragment udostępniła na InstaStories Marzena Rogalska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Piotrze, Słońce Nasze! Już za tobą tęsknimy... Nie traciłeś nadziei do końca, nie znam osoby, która by cię nie kochała za twoją pogodę ducha i pasję, z jaką wykonywałeś swoją pracę. Całym sercem z twoją rodziną - RIP" - napisała dziennikarka.

Marzena Rogalska przeprowadziła ostatni wywiad z Piotrem Balickim
Marzena Rogalska przeprowadziła ostatni wywiad z Piotrem Balickim© Instagram.com

Z Piotrem Balickim wielokrotnie współpracowała też Agata Młynarska, która podzieliła się osobistym wspomnieniem.

"Piotruś! Nie, nie, nie! Jak to teraz będzie, że cię nie będzie? Kto nas rozśmieszy w robocie? Powie, że gwiazda wchodzi i pęknie na mój widok ze śmiechu? Uczyniłeś naszą robotę frajdą i nadawałeś jej lekkości, nawet kiedy godzinami czekaliśmy na próbach, wiedząc, że nie ma takich koncertów czy programów, które się nie skończą… ale są takie, które się nie zaczęły… Niech twoja gwiazda świeci na niebie! Będę cię tam szukać! Dziękuję za twój uśmiech!" - wspomina Agata Młynarska.

"Zawsze pełen pogody ducha, poczucia humoru, życzliwości i pozytywnej roześmianej energii, która udzielała się nam wszystkim. Tak ciężko w to uwierzyć. Piotrek miał tylko 38 lat. Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. W naszych sercach Piotr zostanie zawsze kolorowy, serdeczny i roześmiany" - napisała Katarzyna Skrzynecka, która znała Balickiego z planu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

"Im człowiek dłużej na świecie, tym więcej dowodów na to, jak los bywa niesprawiedliwy. Tyle lat razem na różnych planach… Szkoda, że nie można było zmienić tego najważniejszego, tak fatalnie dla ciebie napisanego, scenariusza. Do zobaczenia" - pożegnał zmarłego Krzysztof Ibisz.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także