Trwa ładowanie...

"Ziuk. Młody Piłsudski": statyści z serialu skarżą się na brak wypłat

Statysta z Lublina wyznał, że czeka na wypłatę od dwóch miesięcy, choć pieniądze miały być po tygodniu. Wie, że nie jest jedyny i zapowiada podjęcie kroków prawnych.

"Ziuk. Młody Piłsudski": statyści z serialu skarżą się na brak wypłatŹródło: East News
d2wr1qx
d2wr1qx

O problemie z wypłatami dla statystów poinformowała strona Spotted Lublin, publikując relację jednego z pokrzywdzonych. Wynika z niej, że na planie podpisywano umowy, ale były problemy z uzyskaniem egzemplarza dokumentu. Miały się także pojawić zapewnienia o wypłacie w następnym tygodniu i ten termin został już dawno przekroczony.

Anonimowy statysta podkreśla, że nie zamierza odpuścić agencji, z którą podpisał umowę, choć wcale nie chodzi mu o pieniądze. "Ta marna stawka, którą zaproponowali, przeliczając na godziny pracy, nawet nie sięgnęła minimalnej krajowej na godzinę" – stwierdził poszkodowany, który wie, że nie tylko on nie dostał żadnych pieniędzy za pracę przy serialu.

d2wr1qx

Pod wpisem na fanpage'u Spotted Lublin odezwało się kilka innych osób, które wciąż czekają na wypłatę.

"Po uzbieraniu ludzi planuję wystosować przedsądowe wezwanie do zapłatywezwanie do zapłaty, a jeśli to nie zadziała, to pozew zbiorowy. Najgorsze, co można zrobić w sytuacji, gdy ma się do czynienia z oszustem, to sobie odpuścić, na co liczy pewnie ta pierwsza strona. Ja nie odpuszczę. Nawet gdy droga do wyegzekwowania środków mi zajmie więcej kosztów niż ta marna stówa, którą otrzymam na końcu" – skwitował w liście do redakcji.

Redakcja WP Teleshow zwróciła się do agencji zatrudniającej statystów do serialu "Ziuk. Młody Piłsudski" o komentarz w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

Obejrzyj kulisy nowego serialu kryminalnego "Zasada przyjemności":

Pilotażowy odcinek serialu "Ziuk. Młody Piłsudski" został wyemitowany 11 listopada 2018 r., zaś cała 13-odcinkowa seria trafi na antenę jesienią 2019 r.

d2wr1qx

TVP reklamuje swoją produkcję jako serial sensacyjno-przygodowy, który rozpoczyna się od zamachu na cara Aleksandra II w Petersburgu w roku 1881, a kończy napadem na pociąg w podwileńskich Bezdanach w roku 1908.

Serial opowiada o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele – późniejsi premierzy i prezydenci. Akcja toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie.

d2wr1qx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wr1qx